Lechia wygrywa z Górnikiem!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:39
21 mar 2015, 22:24

Lechia Gdańsk w ostatnim sobotnim meczu ekstraklasy pokonała na własnym stadionie Górnik Zabrze 1:0. Bramkę zdobył Antonio Colak.

Mecz od pierwszych minut toczył się pod dyktando Lechii. Już w 10. minucie Gdańszczanie wyszli na prowadzenie za sprawą Antonio Colaka, który wślizgiem wbił piłkę do bramki po podaniu Makuszewskiego. Lechia starał się grać ofensywnie, a Górnik nastawił się na kontry.

W 28. minucie “centrostrzałem” popisał sie Wawrzyniak i niewiele zabrakło aby pokonał on Steinborsa. Kilka minut później Colak nie wykorzystał “prezentu” Kosznika, który podał mu piłkę. W sytuacji sam na sam napastnik z Gdańska przegrał z bramkarzem.

Jeszcze przed przerwą Mila zacentrował w pole karne, piłka spada na głowę Janickiego, a ten w wyśmienitej sytuacji nie trafił w bramkę!

Drugą połowę mogli zacząć bardzo dobrze Zabrzanie, Augustyn zdobył bramkę, ale sędzia nie uznał jej z powodu spalonego! Zabrzanie dobrze weszli w drugą część meczu. W 66. minucie dobrą okazję miał Szeweluchin, ale nie potrafił skierować piłki w światło bramki.

Końcowe minuty meczu przyniosły dużo gry w środku boiska. Obie ekipy były nastawione już tylko na kontrę. W samej końcówce sam na sam ze Steinborsem znalazł się Makuszewski, ale fatalnie przestrzelił i piłka poleciała kilka metrów obok bramki.

Lechia Gdańsk 1:0 Górnik Zabrze (Colak 10′)