Lechia wygrywa z Legią!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:37
11 kwi 2015, 18:42

Lechia Gdańsk pokonała u siebie Legię Warszawa 1:0 w spotkaniu 27. kolejki T-Mobile Ekstraklasy.

Pierwsza połowa była dość nudna. Wystarczy powiedzieć, że największe emocje piłkarze zagwarantowali nam w 39. minucie, kiedy to za faul wyprostowaną nogą na Grzegorzu Wojtkowiaku z boiska wyleciał piłkarz Legii, Ondrej Duda. Blisko zdobycia bramki był Stojan Vranjes, jednak piłkarz Lechii trafił w słupek. Druga połowa również nie była porywająca. Nawet ze strony gospodarzy, którzy mieli liczebną przewagę. Emocje jednak przyszły, dziesięć minut przed końcem spotkania. Bramkę po dośrodkowaniu Grzelczak strzelił Čolaka, jednak sędzia dopatrzył się faulu Chorwata, więc na tablicy wyników dalej widniał bezbramkowy remis. Jednak co się odwlecze to nie uciecze. Lechia przeważała i w końcu zdobyła prawidłowo zdobytą bramkę. Bruno Nazário dośrodkował na głowę Macieja Makuszewskiego, który wyprowadził podopiecznych Jerzego Brzęczka na prowadzenie. Legia próbowała wyrównać jednak ta sztuka jej się nie udała. Wynik do końca meczu nie uległ zmianie.

Warto dodać, że na trybunach zasiadło aż 36,5 tysiąca widzów, dzięki czemu został pobity rekord frekwencji na PGE Arenie, jeśli chodzi o mecze ligowe.

Dzięki zwycięstwu Lechia awansowała na 6. miejsce, jednak mogę jeszcze zostać wyprzedzeni przez Górnik Zabrze. Gdańszczanie mają na koncie 38 pkt. Legia wciąż jest liderem z 49 pkt na koncie, jednak jeśli Lech pokona jutro Koronę, to Legia będzie musiała ustąpić miejsca lidera poznaniakom. W następnej kolejce Legia podejmie u siebie Zawiszę, zaś Lechia na wyjeździe Śląsk.

Lechia Gdańsk 1-0 Legia Warszawa
Maciej Makuszewski 86

Lechia: 24. Mateusz Bąk – 23. Grzegorz Wojtkowiak, 2. Rafał Janicki, 35. Gérson, 13. Mavroudís Bougaḯdis (64, 10. Bruno Nazário) – 9. Piotr Grzelczak, 16. Ariel Borysiuk, 21. Stojan Vranješ, 14. Piotr Wiśniewski (72, 20. Antonio Čolak), 11. Maciej Makuszewski – 29. Kevin Friesenbichler (83, 6. Sebastian Mila).

Legia: 12. Dušan Kuciak – 19. Bartosz Bereszyński, 25. Jakub Rzeźniczak, 4. Igor Lewczuk, 17. Tomasz Brzyski – 6. Guilherme (84, 33. Michał Żyro), 21. Ivica Vrdoljak (51, 37. Dominik Furman), 3. Tomasz Jodłowiec, 8. Ondrej Duda, 18. Michał Kucharczyk – 70. Orlando Sá.