Lechia wymęczyła pierwsze zwycięstwo w sezonie!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:21
21 sie 2015, 22:21

Lechia Gdańsk po raz pierwszy w sezonie zainkasowała trzy punkty pokonując u siebie Górnik Łęczna 2:1. Goście od 7. minuty grali w 10. po czerwonej kartce dla Sergiusza Prusaka!

Spotkanie rozpoczęło się chyba najgorzej jak mogło dla gości, który już od 7. minuty musieli sobie radzić w 10. Fatalnie zachował się Sergiusz Prusak. Bramkarz Górnika wyszedł poza pole karne i zatrzymał piłkę ręką. Za to przewinienie został ukarany czerwoną kartkę. Między słupkami pojawił się Rodić, który najpierw dwukrotnie ratował gości przed stratą bramki, ale w doliczonym czasie gry w końcu musiał skapitulować.

Po zgraniu Łukasika strzał z ostrego kąta oddał Lukas Haraslin, nieudanie interweniował Silvio Rodić i piłka powoli wpadła do siatki, mimo że na linii znajdowało się dwóch zawodników Górnika!

Kiedy wszyscy szykowali się już do 15-minutowej przerwy Grzegorz Piesio uciszył cały stadion oraz obudził senną dziś defensywę drużyny Jerzego Brzęczka. Pomocnik Górnika trafił na raty. Przy pierwszej próbie skiksował, ale druga była już świetna i Marko Marić skapitulował!

Druga połowa tak jak i pierwsze lepiej rozpoczęła się dla gospodarzy, który ponownie wyszli na prowadzenie 10 minut po wznowieniu gry. Po wrzutce Wawrzyniaka bardzo źle wypiąstkował piłkę Silvio Rodić, dopadł do niej na 8. metrze Lukas Haraslin i pewnym strzałem po raz drugi w tym meczu trafił do siatki!

Kolejne minuty to zdecydowane uspokojenie gry często przerywane zmianami w obu drużynach. Podopieczni Jerzego Brzęczka nie forsowali już tempa, a osłabiony Górnik nie był w stanie znacząco zagrozić bramce Maricia, jednak każdy kto chciał przedwcześnie opuszczać PGE Arenę był w błędzie.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry Tomislav Bozić ręką zablokował strzał Wiśniewskiego, a z jedenastu metrów nie pomylił się Stojan Vranjes ustalając wynik spotkania na 3:1.

Lechia Gdańsk – Górnik Łęczna 3:1 (1:1)
1:0 – Haraslin 45+2′
1:1 – Piesio 45+4′
2:1 – Haraslin 55′
3:1 – Vranjes 90+4′

Składy:

Lechia Gdańsk: Marko Marić – Paweł Stolarski, Rafał Janicki (41′ Stojan Vranjes), Mario Maloca, Jakub Wawrzyniak, Ariel Borysiuk, Daniel Łukasik, Maciej Makuszewski (46′ Piotr Wiśniewski), Sebastian Mila, Lukas Haraslin (69′ Bruno Nazario), Grzegorz Kuświk.

Górnik Łęczna: Sergiusz Prusak – Łukasz Mierzejewski, Maciej Szmatiuk, Tomislav Bozić, Leandro, Łukasz Tymiński, Tomasz Nowak, Grzegorz Bonin, Kamil Poźniak (10′ Silvio Rodić), Grzegorz Piesio (83′ Bartosz Śpiączka), Jakub Świerczok (61′ Fiodor Cernych).

Żółte kartki: Borysiuk, Kuświk, Mila (Lechia), Mierzejewski (Górnik).

Czerwona kartka: Prusak (Górnik) / za zagranie ręką poza polem karnym.