Lechita nie powstrzymał ćwierćfinalistów EURO

Aktualizacja: 3 lut 2022, 12:26
6 paź 2016, 22:54

Reprezentacja Finlandii z Paulusem Arajuurim oraz Kasprem Hamalainenem w składzie przegrała dość pechowo na wyjeździe 2:3 z Islandią.

W pierwszym składzie Finów mogliśmy oglądać dwóch zawodników z LOTTO Ekstraklasy- defensora Lecha Poznań Paulusa Arajuuriego oraz ofensywnego zawodnika Legii Warszawa Kaspra Hamalainena.

Goście bardzo dobrze weszli w spotkanie i w 21. minucie objęli prowadzenie za sprawą Pukkiego. Ćwierćfinaliści EURO odpowiedzieli jednak swoim trafieniem w 37. minucie i znów mieliśmy remis.

Finowie bardzo szybko otrząsnęli się po straconej bramce i jeszcze przed przerwą Lod wyprowadził ich na prowadzenie.

Na początku drugiej części gry arbiter podyktował rzut karny dla Islandczyków. Sigurdsson jednak zmarnował jedenastkę i to goście nadal prowadzili w tym spotkaniu.

Podopieczni Hallgrimssona zdołali wygrać ten mecz tylko dzięki fantastycznej końcówce. Najpierw do remisu w 91. minucie doprowadził Finnbogason, a następnie bramkę na wagę trzech punktów w 96. minucie zdobył Sigurdsson.

Paulus Arajuuri zagrał całe spotkanie, a z kolei Kasper Hamalainen została zmieniony w 56. minucie