Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Legenda Lecha Poznań wraca do Poznania w nowej roli

Legenda Lecha Poznań wraca do Poznania w nowej roli

0
fot. Maciej Figielek

Dariusz Żuraw po tym jak zachował posadę trenera Lecha Poznań postanowił aby do sztabu szkoleniowego dołączył Dariusz Skrzypczak.

51-letni trener w przeszłości rozegrał niemalże 250 spotkań w barwach Lecha Poznań. Swoja przygodę trenerską rozpoczął w Szwajcarii od prowadzenia FC Emmenbrücke. Od lipca 2017 roku prowadził IV-ligowy szwajcarski FC Solothurn. Zespół, który jest obecnie wiceliderem swojej ligi prowadził w 58 spotkaniach zdobywając w nich średnio 2,19 punktu na mecz.

– Pochodzę z Lecha Poznań i znam ten klub jako zawsze starający się walczyć o najwyższe cele. Ze swojej strony bardzo chciałbym dołożyć swoją cegiełkę do tego, żeby praca całego sztabu szkoleniowego zmierzała do tego samego. Bardzo się cieszę, że będę miał możliwość być częścią Kolejorza – podkreśla nowy asystent trenera Dariusza Żurawia.

Skrzypczak, który w zespole z Wielkopolski pełnić będzie funkcję asystenta pełnił taką samą funkcję w zespole FC Luzerny gdy trenerem pierwszoligowca był Thomas Häberlig.

O tym jak ważną on będzie postacią zapewnia dyrektor sportowy Lecha Poznań.

– Jego lechowa tożsamość będzie dla nas nieoceniona w kontekście wprowadzania do naszego zespołu młodych piłkarzy. Tym bardziej cieszymy się, że Darek oprócz swojego cennego doświadczenia piłkarskiego i trenerskiego może podzielić się z nimi również tym związanym ściśle z naszym klubem. W Szwajcarii mógł pochwalić się sporą renomą, prowadził wykłady dla młodych trenerów i był bardzo szanowany w środowisku piłkarskim – zaznacza Tomasz Rząsa.

Komentarze