Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Legia dopięła swego! Były reprezentant Serbii zagra w Warszawie!

Legia dopięła swego! Były reprezentant Serbii zagra w Warszawie!

0
foto: tvkcn.net

Legia Warszawa od dłuższego czasu poszukuje na rynku transferowym lewego obrońcę, który mógłby stanowić alternatywę dla kontuzjowanego Luisa Rochy. Wydaje się, że klub w końcu znalazł odpowiedniego kandydata, bowiem na testach medycznych w zespole wicemistrzów Polski pojawił się dziś Ivan Obradović.

W ostatnim czasie Legia Warszawa mocno zabiegała o lewego obrońcę Piasta Gliwice, Mikkela Kirkeskova. Kluby nie doszły jednak do porozumienia w kwestii wysokości kwoty odstępnego. W kontrakcie Duńczyka widnieje bowiem klauzula wykupu w wysokości 450 tys. euro, natomiast zespół z Warszawy oferował mistrzowi Polski około 250-300 tys. euro. Fiasko tych negocjacji sprawiło, że Legia ponownie rozpoczęła rozmowy z Obradoviciem, którym interesowała się od dłuższego czasu.

30-letni piłkarz w minionym sezonie występował w belgijskim Anderlechcie Bruksela, w którym rozegrał 10 spotkań, notując jedną asystę. Łącznie w barwach tego klubu wystąpił w 90 meczach, zdobywając jedną bramkę oraz zaliczając siedem asyst. W przeszłości grał również w klubach takich jak: Partizan Belgrad, Real Saragossa czy KV Mechelen. Wraz z końcem czerwca wygasł jego kontrakt z belgijskim klubem i od tej pory pozostaje wolnym zawodnikiem.

Obradović to 27-krotny reprezentant Serbii. Ostatnie spotkanie, jakie rozegrał w barwach narodowych miało miejsce w marcu ubiegłego roku w spotkaniu towarzyskim przeciwko reprezentacji Maroka. Serwis transfermarkt.de wycenia 3-krotnego mistrza Serbii na 800 tys. euro. Jeżeli pomyślnie przejdzie testy medyczne, podpisze z Legią 2-letni kontrakt.

 

Komentarze