Legia jako jedyny klub bez porażki w eliminacjach Ligi Europy!

28 sie 2015, 12:14

Legia Warszawa trzeci raz z rzędu awansowała do fazy grupowej Ligi Europy. W tym roku Legioniści zrobili to w bardzo dobrym stylu wygrywając w eliminacjach wszystkie swoje spotkania.

Zaczęło się od FC Botosani. Legia pierwszy mecz wygrała 1:0, choć bardzo długo męczyła się z rywalem. Bramkę na wagę zwycięstwa w 77 minucie strzelił niezawodny Ondrej Duda. W rewanżu poszło już górki. Legioniści dominowali przez całe spotkanie i gładko wygrali 3:0. Bramki strzelali kolejno Guilherme, Nikolić i Prjović (dla którego była to pierwsza bramka w barwach Legii Warszawa).

W następnej rundzie klub z Warszawy trafił na albańskie FC Kukesi. Niestety wiem jak zakończył się pierwszy mecz. Z albańskich trybun został rzucony kamień, który trafił w Ondreja Dudę. Arbiter przerwał mecz, a Legii przyznano walkower. Warto dodać, że na boisku to klub z Warszawy prowadził 2:1. Do rewanżu w Warszawie Legioniści przystąpili w bardzo dobrych nastrojach i zbytnio się nie wysilając pokonali skromnie Albańczyków 1:0 po bramce Michała Kucharczyka w 47 minucie.

W fazie play-off eliminacji do Ligi Europy Legia Warszawa trafiła na trudnego przeciwnika z Ukrainy- Zorie Ługańsk. Ukraińcy w poprzedniej rundzie bardzo łatwo poradzili sobie z belgijskim Royal Charleroi SC wygrywając w dwumeczu aż 5:0. Pierwszy mecz pomiędzy Legią, a Zorią rozgrywany było w Kijowie. W tym spotkaniu wreszcie zobaczyliśmy Legie grającą szybki i ładny dla oka futbol. Warszawiacy wygrali 1:0 po bramce Kucharczyka, choć mogli dużo wyżej. Legioniści obijali słupki i poprzeczki bramki Zorii, a w dodatku sędzia nie dopatrzył się ewidentnej ręki obrońcy z Ukrainy. W rewanżu już sami wiemy jak się skończyło. Legia męczyła się z drużyną z Ługańska niemiłosiernie, lecz wygrała 3:2 i to ona zagra w fazie grupowej Ligi Europy.

Żadna z drużyn, które rozpoczęły zmagania w eliminacjach Ligi Europy od II rundy nie odniosła sześciu zwycięstw oprócz Legii Warszawa. Pomimo średniego stylu w niektórych meczach Legioniści zdobyli bardzo dużo punktów do rankingu, które mogą się przydać już za rok w rozstawieniu w europejskich pucharach.