Legia odskakuje Piastowi

Aktualizacja: 3 lut 2022, 12:51
5 mar 2016, 22:26

Legia Warszawa pokonała na własnym stadionie Górnik Zabrze, dzięki czemu umocniła się na pozycji lidera Ekstraklasy, odskakując Piastowi Gliwice na cztery punkty.

Pomimo iż to Legioniści byli zdecydowanymi faworytami pojedynku z Górnikiem, goście nie zamierzali tanio sprzedawać skóry i już od samego początku postawili się liderowi.

Górnik zagroził swoim rywalom nie tylko na papierze. W 38. minucie piękną bramkę zdobył Stelblecki, wyprowadzając w ten sposób niespodziewanie zabrzan na prowadzenie.

Odpowiedzi doczekaliśmy się jednak jeszcze w końcówce pierwszej połowy. Konkretnie – w jej doliczonym czasie. Wówczas gola dającego wyrównanie zdołał strzelić Hlousek.

Druga połowa już zdecydowanie podporządkowana była grze warszawskiej Legii. Najpierw bramkę na 2:1 zdobył Jędrzejczyk. Później zaś wynik na 3:1 ustalił Prijović.

Legia wyszła zatem zwycięsko z tego starcia. Po dopisaniu sobie 3 punktów, Legioniści prowadzą w tabeli Ekstraklasy z przewagą 4pkt. nad drugim Piastem, który ma jedna o mecz mniej. Górnik Zabrze jest natomiast ostatni.