Legia i Pogoń w finale Centralnej Ligi Juniorów

29 maj 2016, 18:46

Legia Warszawa pokonała we Wronkach Lech Poznań 1:0, a Pogoń Szczecin ograła Jagiellonię Białystok 2:1 w rewanżowych meczach półfinałowych Centralnej Ligi Juniorów. Oba zwycięskie zespoły spotkają się w finale CLJ.

Warszawianie wygrali pierwszy mecz, ale to Lech był faworytem spotkania we Wronkach. Gospodarze nie potrafili jednak strzelić bramki, a Legia wykorzystała rzut karny w doliczonym czasie gry. Egzekutorem jedenastki był Grzegorz Aftyka.

Pogoń w pierwszym meczu zagrała dużo lepiej od Jagielloni, ale udało jej się jedynie zremisować 2:2. Młodzi Szczecinianie drugi mecz rozpoczęli bardzo spięci. Wpływ na to miała z pewnością atmosfera w Białymstoku, którą stworzył doping 3 tysięcy kibiców. Bramkę dla gospodarzy w 6. minucie strzelił Pigiel. Goście pokazali jednak swój charakter i po kwadransie wyrównał Kuśmierek. W 39. minucie w sytuacji sam na sam znalazł się Kowalczyk, który pewnie wykorzystał swoją szansę i dał Pogoni awans do finału.