Legia zremisowała z Gruzinami w swoim drugim sparingu

Aktualizacja: 3 lut 2022, 12:36
24 cze 2016, 08:49

W swoim drugim przedsezonowym meczu sparingowym piłkarze Legii Warszawa zremisowali z 16-krotnym mistrzem Gruzji, Dinamo Tbilisi 1:1 po golu Michała Kucharczyka. Przypomnijmy, że kilka dni temu legioniści ulegli ekipie wicemistrzów Cypru, czyli AEK Larnaka 0:1.

Trener Legii Besnik Hasi kolejny raz nie mógł skorzystać z zawodników przebywających na Euro 2016. W porównaniu z pierwszym meczem towarzyskim doszło do kilku zmian w zespole a odpocząć mogli sobie m.in. A. Malarz, A. Prijovic, Guliherme czy K. Hamalainen.

Przebywający na zgrupowaniu w austriackim Neustift piłkarze Legii jako pierwsi poważniej zagrozili gruzińskiej bramce, jednak po strzale M. Kucharczyka piłka trafiła w boczną siatkę. Jak to często bywa w meczach bez stawki obydwie drużyny nie forsowały tempa, nie stwarzały też sobie wielu okazji do zdobycia goli. Jednak w 33. minucie zawodnicy Dinama mieli doskonałą okazję, aby wyjść na prowadzenie. Po strzale M. Coureura futbolówka trafiła w słupek, a dobitkę G. Kwilitaia obronił R. Cierzniak, ratując swój zespół przed stratą gola. Niedługo potem niezłą okazje mieli gracze ze stolicy Polski, ale po uderzeniu Sulleya piłka trafiła wprost w ręce golkipera drużyny z Tbilisi. Pierwsza połowa nie przyniosła więc żadnych zdobyczy bramkowych.

W drugiej połowie szkoleniowiec Legii dokonał wielu zmian w składzie i właściwie wykorzystał w grze wszystkich piłkarzy, jakich miał do dyspozycji. Trzeba przyznać, że te roszady wpłynęły na poprawę jakości gry. W 52. minucie Kucharczyk znakomicie zagrał w pole karne, na głowę A. Hlouska, ale po jego odegraniu nikt z legionistów nie dopadł do piłki na piątym metrze. W 58. minucie Dinamo wyszło na prowadzenie 1:0. Po faulu I. Lewczuka do rzutu wolnego podszedł M. Cincadze, który strzałem z 20 metrów umieścił piłkę w bramce strzeżonej przez R. Cierzniaka. Podrażnieni takim obrotem sprawy legioniści nie czekali jednak długo z odpowiedzią. Ponownie zabłysnął najaktywniejszy z piłkarzy Legii – M. Kucharczyk, który wyrównał na 1:1 po świetnym prostopadłym podaniu od A. Sulejmaniego. W dalszej części drugiej odsłony spotkania działo się niewiele aż do 81. minuty, kiedy to Gruzini oddali groźny strzał z dystansu, ale bramkarz Legii był na posterunku. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie mimo starań obu drużyn.

Kolejny sparing Legia rozegra we wtorek, 28 czerwca z FSC Schwaz.

Legia Warszawa – Dinamo Tbilisi 1:1 (0:0)

Bramki: Kucharczyk (66. min.) – Cincadze (58. min.)

Legia: Cierzniak – Bereszyński (46′ Broź), Lewczuk, Rzeźniczak (75′ Szymański), Hlousek (59′ Brzyski) – Aleksandrow (59′ Kosecki), Makowski (59′ Kopczyński), Vranjes (72′ Wieteska), Masłowski (59′ Sulejmani), Kucharczyk (75′ Nawotka) – Sulley (59′ Kulenović; 83′ Handzlik).
Dinamo: Scribe – Lobżanidze (78′ Wolkowi), Rene (60′ Czelidze), Amisulaszwili, Spicić (46′ Tewzadze) – Czanturiszwili (74′ Mikeltadze), Parunaszwili (46′ Welew), Álvaro (46′ Cincadze), Dżigauri (70′ Kirkitadze), Coureur (46′ Kiteiszwili) – Kwilitaia (46′ Gelaszwili).