Legia remisuje z Mostarem po przeciętnej grze

12 lip 2016, 20:28

Legia Warszawa zremisowała na wyjeździe z bośniackim Zrinjski Mostar 1:1 (0:0) po bramce Nemanji Nikolicia w II rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Mistrz Polski rozegrał przeciętne spotkanie a oprócz węgierskiego napastnika można wyróżnić jedynie Guilherme.

Przed meczem trener rywala Vinko Marinović przekonywał, że jego zespół stać na pokonanie mistrzów Polski. Podopieczni Serba wywalczyli ostatecznie remis, co również można uznać za mały sukces. Ze względu na piekielny upał, długi, ciężki sezon dla wielu legionistów i przegraną w Superpucharze Polski nikt nie oczekiwał od klubu ze stolicy porywającej gry, ale pewne było, że porażki nikt im nie wybaczy.

Piłkarze Legii od początku meczu próbowali zaskoczyć rywali wysokim pressingiem, przez co Bośniacy chwilami nie potrafili wyjść ze swojej połowy. Brakowało jednak szybszego tempa gry i dokładności w końcowych fazach akcji ofensywnych, by sforsować szyki obronne przeciwnika. Po raz kolejny najbardziej wyróżniającą się postacią na boisku był Guilherme. Najlepszą akcją popisał się w 35. minucie, kiedy to efektownie wpadł w pole karne, ale wycofana piłka nie trafiła do żadnego z jego kolegów. W doliczonym czasie gry Brazylijczyk miał okazję z rzutu wolnego, ale jego centra została wypiąstkowana przez Kozicia.

Po przerwie Arkadiusza Malarza z powodu problemów z łydką musiał zastąpić Radosław Cierzniak. Początek drugiej połowy pozwolił uspokoić nerwy kibiców Legii. W 49. minucie niezawodny Nemanja Nikolić pewnym strzałem pod poprzeczkę pokonał Kozicia. Asystę przy bramkowej akcji zaliczył nowy nabytek mistrzów Polski Thibault Moulin. Już 8 minut później po rzucie rożnym Katanec głową skierował piłkę do bramki i doprowadził do wyrównania. Gol wyraźnie podbudował gospodarzy, którzy zaczęli dłużej utrzymywać się przy piłce. Kolejną świetną okazję stworzył jednak Nemanja Nikolić, który mocnym uderzeniem zmusił bramkarza gospodarzy do ekwilibrystycznej interwencji.

Co ciekawe, pięć z sześciu żółtych kartek dla gospodarzy zostało pokazanych po faulach na Guilherme. Brazylijczyk sprawiał wiele kłopotów Bośniakom. Bramkowy remis jest w teorii korzystny dla Legii. Rewanżowe spotkanie odbędzie się 19 lipca w Warszawie.

Legia: Malarz (46’ Cierzniak) – Broź, Lewczuk, Rzeźniczak, Hlousek – Moulin, Jodłowiec, Guilherme – Duda (59’ Aleksandrow), Nikolić (76’ Prijović), Kucharczyk

Zrinjski: Kozić – Katanec, Jakovljević, Stojkić, Barić – Petrak, Tomić – Bilbija (87’ Arezina), Peko (81’ Zeravica), Todorović (69’ Filipović) – Mesanović

Bramki: 49’ Nikolić, 57’ Katanec

Żółte kartki: 32’ Stojkić, 37’ Todorović, 40’ Bilbija, 61’ Katanec, 81’ Tomić– 44’ Jodłowiec, 90+3 Moulin