Strona główna Piłka nożna Europejskie puchary Legia rozbiła bank i zarobiła wielką kasę!

Legia rozbiła bank i zarobiła wielką kasę!

1

Legia Warszawa po świetnym, pełnym dramaturgii spotkaniu pokonała Sporting Lizbona i awansowała do 1/16 finału Ligi Europy! Dzięki wygranej wzbogaciła się jednak też o kolejne miliony rozbijając tym samym europejski bank!

Za zwycięstwa w eliminacjach do Ligi Mistrzów mistrzowie Polski zainkasowali 2,74 miliona euro. Po awansie do upragnionej Champions League na konto przelano kolejne 12,7 miliona euro. Za remis z Realem Madryt UEFA przelała Legii 0,5 miliona, a za zwycięstwo ze Sportingiem aż 1,5 miliona europejskiej waluty! Do tego dorobku należy teraz dołożyć również awans do 1/16 finału Ligi Europy, który jest wart kolejne 0,5 miliona! Łącznie daje to nam 17,94 miliona eura. Przeliczając to na złotówki mistrz Polski może już teraz pochwalić się premią od UEFA w wysokości blisko 80 milionów złotych!

To może nie być jednak koniec. Za awans do 1/8 finału drużyna Jacka Magiery otrzyma 750 tysięcy euro, a należy również doliczyć kolejne setki tysięcy za pojedyncze zwycięstwo w fazie play-off. Kolejną gratyfikacją będą pieniądze z dnia meczowego oraz z praw telewizyjnej. Te sumy nie są jeszcze jednak znane.

1 komentarz