Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa : Legia rozpoczyna bój o Ligę Mistrzów od zwycięstwa

[WIDEO]: Legia rozpoczyna bój o Ligę Mistrzów od zwycięstwa

0
Foto: PogonSzczecin.pl

W pierwszym meczu II fazy eliminacyjnej do Ligi Mistrzów Legia wygrała na wyjeździe z Cork City FC. Warszawiacy zwyciężyli po pięknej bramce w końcówce Michała Kucharczyka.

Bohaterem spotkania okazał się Michał Kucharczyk, który w 79. minucie z okolic 25. metra przymierzył w same okienko, wykorzystując przytomne zagranie z rzutu wolnego Krzysztofa Mączyńskiego. Tym samym “Kuchy” zapewnił Legii cenne zwycięstwo w pierwszy meczu z Cork City.

Nie zmienia to jednak faktu, że gra mistrzów Polski pozostawia wiele do życzenia. Gospodarze może nie byli stroną przeważającą, ale nie dali się również zepchnąć do rozpaczliwej obrony. W bramce Mistrza Polski bez zarzutu spisywał się Arkadiusz Malarz, który nie dał się pokonać zachowując czyste konto.

Mimo, że “Wojskowi” nie wykazywali większego animuszu w ofensywie, to kilka okazji udało się im wypracować. Swoje szanse mieli m.in. Kasper Hämäläinen i Jose Kante.

Cork City FC 0-1 Legia Warszawa
Michał Kucharczyk 79

Legia: Arkadiusz Malarz – William Rémy, Iñaki Astiz, Mateusz Wieteska, Marko Vešović, Cafú, Krzysztof Mączyński, Sebastian Szymański (76′ Dominik Nagy), Michał Kucharczyk, Kasper Hämäläinen (82 ‘ Sandro Kulenović), José Kanté (76’ Adam Hloušek)

Komentarze