Legia Warszawa mistrzem Polski! Skandaliczne zachowanie kiboli Lecha

Aktualizacja: 3 lut 2022, 11:22
20 maj 2018, 20:03

Pseudokibice Lecha Poznań nie dopuścili do zakończenia ostatniego meczu sezonu próbując wtargnąć na boisko. Do 81. minuty Legia Warszawa wygrywała 2:0 dzięki temu zdobyła trzeci raz z rzędu i 14. w historii tytuł mistrzów Polski! Bramki dla stołecznej drużyny zdobyli Domagoj Antolić i Michał Kucharczyk. Wynik najprawdopodobniej zostanie zmieniony po konsultacji komisji na walkower 3:0.

Piłkarze z Warszawy kapitalnie rozpoczęli mecz w Poznaniu. Fatalny błąd Czarnogórca Nikoli Vujadinovicia wykorzystał Miroslav Radović, który zagrał do Domagoja Antolicia. Chorwat w sytuacji sam na sam popisał się pięknym strzałem w sam róg i dał prowadzenie Legii.

Do końca pierwszej połowy stroną dominującą był Lech Poznań, Legia z kolei liczyła na kontry i zabezpieczała szyki obronne.

Podobnie wyglądał początek drugiej części gry. Lech grał więcej piłką, a warszawianie spokojnie czekała na swoje szanse. Taką dostała Legia w 69. minucie kiedy z kontrą wyszedł Sebastian Szymański, zagrał kapitalnie do Kucharczyka, a ten nie dał szans Putnockyemu.

Kilka minut później nie wytrzymali pseudokibice Lecha Poznań, którzy najpierw zaczęli rzucać racami, a następnie próbowali wtargnąć na płytę stadionu. Interweniowała policja, po czym stwierdzono, że dogranie meczu byłoby niebezpieczne. Sprawę rozpatrzy w trybie pilnym komisja dyscyplinarna, która decyzję (najprawdopodobniej o walkowerze na korzyść Legii) podejmie jeszcze dziś.

Lech Poznań 0-2 Legia Warszawa