Legia Warszawa pewnie pokonuje bezradną Cracovię. Mistrzostwo coraz bliżej

Aktualizacja: 3 lut 2022, 12:45
22 kwi 2016, 22:20

Legia Warszawa pewnie pokonała Cracovię na swoim stadionie w ramach 33. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Gole dla drużyny gospodarze zdobywali Prijović, Kucharczyk, Nikolić oraz Hammalainen. Dzisiejsze zwycięstwo znacząco przybliża drużynę Stanisława Czerczesowa do upragnionego mistrzostwa Polski.

Po ostatnich przeciętnych meczach w wykonaniu warszawskiej Legii, kibice mogli mieć uzasadnione obawy przed meczem z Cracovią. Podopieczni trenera Jacka Zielińskiego w ostatniej kolejce pokonali Zagłębie Lubin (1:0) i do Warszawy jechali z wiarą w korzystny wynik. Wszystko na nic, bo już po 32. minutach pojedynku gospodarze prowadzili 3:0 i było praktycznie po meczu. Strzelanie w 7. minucie rozpoczął Prijović, w 25. strzelił Kucharczyk, a w 32. rywala dobił niezawodny Nikolić. Cracovia w pierwszej połowie praktycznie na boisku nie istniała.

W drugich 45. minutach gry Wojskowi kontrolowali wydarzenia na boisku. W 72. minucie trener Stanisław Czerczesow wpuścił na murawę Hamalainena, ściągając strzelca trzeciego gola – Nikolicia. Fin doskonale wprowadził się do gry, bo już w 77. minucie podwyższył prowadzenie warszawskiego zespołu na 4:0. Kibice zgromadzeni na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej nie mogli mieć już wątpliwości. Legia zdobyła w tym spotkaniu pewne 3 punkty i wykonała olbrzymi krok w kierunku mistrzostwa Polski.

Po tym spotkaniu Legia Warszawa powiększyła punktową przewagę nad drugim w tabeli Piastem Gliwice do 7 punktów. Gliwiczanie jeszcze w tej kolejce Ekstraklasy mogą ten dystans zniwelować, bowiem mają o jeden mecz rozegrany mniej od drużyny Czerczesowa. Cracovia pozostanie na 3. miejscu z 27. oczkami.

Legia Warszawa 4 – 0 Cracovia