El. LM: Legia pewnie pokonuje Cork i przypieczętowuje awans!

17 lip 2018, 22:44

Legia Warszawa pokonała na własnym stadionie mistrza Irlandii – Cork City 3:0 i przypieczętowała awans do kolejnej rundy eliminacji do piłkarskiej Ligi Mistrzów. W pierwszym meczu tych drużyn również triumfowali mistrzowie Polski, 1:0.

W dzisiejszym meczu od samego początku dominującą stroną byli Wojskowi, którzy prowadzili grę, ale przez dłuższy czas nie mogli przedostać się przez zasieki obronne mistrzów Irlandii. Udało się to dopiero w 27. minucie. Piękne piłkę wrzucał Wieteska, głową do środka strącił ją Cafu, a formalności dopełnij Jose Kante.

Na kolejne gole musieliśmy poczekać aż do 73. minuty. Wówczas świetną akcją popisał się Radović, który był faulowany w polu karnym. Do “wapna” podszedł sam poszkodowany i strzałem w samo okienko pokonał golkipera Cork. Dzieła zniszczenia mistrzów Irlandii w 90. minucie dopełnił nowy nabytek Legii – Carlitos. Hiszpan przyjął piłkę z prawej strony kierowaną przez Radovicia i pewnym strzałem w prawy róg bramki pokonał Cherrie ustalając tym samym wynik spotkania!

Rywala w kolejnej rundzie Legia pozna dopiero jutro, kiedy to w rewanżu zmierzą się ze sobą Spartak Trnava i Zrinjski Mostar. W pierwszym meczu lepsi byli mistrzowie Słowacji wygrywając 1:0.