Legia Warszawa pokonała AZ Alkmaar! Polski klub w fazie pucharowej LKE!

Aktualizacja: 15 gru 2023, 17:34
14 gru 2023, 20:42

Na to czekali nie tylko kibice w Warszawie, ale piłkarscy fani z całej Polsce. Legia pokonała na własnym stadionie AZ Alkmaar i awansowała do fazy pucharowej Ligi Konferencji Europy. Wojskowi pokonali rywali 2:0 i tym samym zajęli drugą lokatę w grupie E.

Legia Warszawa w 1/16 finału Ligi Konferencji Europy

Przed spotkaniem z AZ Alkmaar było jasne, że Legia ma szansę na awans, ale nie może przegrać z holenderskim zespołem. Zwycięstwo lub remis dawały warszawskiemu zespołowi grę na wiosnę w europejskich pucharach. Początek meczu był nerwowy, gdyż goście wypracowali sobie przewagę. Bliski zdobycia gola był Jordy Clasie, ale jego strzał obronił Kacper Tobiasz.

W 34. minucie kibice Legii mogli odetchnąć z ulgą. Yuri Ribeiro głową skierował piłkę do bramki AZ, czym wprawił w euforię wszystkich kibiców zasiadających na Stadionie Wojska Polskiego. Przy okazji tej akcji brawa należą się także dla Josue, który idealnie dośrodkował, zupełnie myląc swoim zagraniem defensywę holenderskiego zespołu.

Jeszcze lepiej zrobiło się po zmianie stron. Z boiska wyleciał Bruno Martins Indi, a ekipa z Alkmaar musiała grać w “dziesiątkę”. To wykorzystała Legia. W 81. minucie wynik na 2:0 podwyższył Blaz Kramer. Po raz drugi w tym meczu gol został strzelony głową. Tym samy wicemistrzowie Polski zapewnili sobie awans do 1/16 finału Ligi Konferencji Europy.

Pierwsze miejsce w grupie E zajęła Aston Villa. Anglicy w ostatnim meczu zremisowali ze Zrinjski Mostar i rywalizację zakończyli z 13 punktami na koncie. Legia w tej fazie zebrała natomiast 12 oczek.