Strona główna Piłka nożna Legia Warszawa wreszcie pożegna się z Rado!

Legia Warszawa wreszcie pożegna się z Rado!

0
N/z Miroslav Radovic fot. Marta Winnowicz

W sobotnim spotkaniu dwunastej kolejki piłkarskiej Ekstraklasy między Legią Warszawa a Lechem Poznań nastąpi oficjalne pożegnanie jednej z legend zespołu – Miroslawa Radovicia. 

Serb trafił do stołecznego klubu w 2006 roku. Napastnik nie miał dłuższych perspektyw związanych z pobytem w Warszawie, która miała być dla niego miejscem przygotowania się na grę na zachodzie Europy. Zawodnik występował w Legii ponad 10 lat, lecz w sezonie 2015/2016 przeniósł się na pół roku do Chin, gdzie dla Hebei China Fortune rozegrał pięć ligowych spotkań.

W kolejnym sezonie reprezentował słoweńskie NK Olimpija Ljubljana, zaś po zakończeniu rozgrywek przeniósł się do rodzimego FK Partizan Belgrad, lecz już po siedmiu kolejkach wrócił do warszawskiej Legii. Co ciekawe, w barwach Partizanu uczestniczył w eliminacjach do Ligi Europy, lecz na drodze serbskiej drużyny stanęło Zagłębie Lubin. W pierwszy po powrocie sezonie był członkiem drużyny, która uczestniczyła w Lidze Mistrzów i zdołała wyjść z grupy. W fazie grupowej Champions League strzelił dwie bramki.

Radović odszedł z Legii z końcem sezonu 2019/20, ale dotąd nie udało się zgrać terminów tak, by zorganizować mu pożegnanie przy wypełnionych trybunach. Wreszcie się udało! Wszyscy razem podziękujmy mu zaangażowanie i emocje, jakich dostarczył nam przez te wszystkie lata. Do zobaczenia! – czytamy na oficjalnej stronie zespołu.

 

 

Komentarze