Legia Warszawa wśród trzech najlepszych zespołów Ligi Europy

23 sie 2019, 14:26

Legia Warszawa jest jednym z trzech zespołów, które w tej edycji Ligi Europy nie straciły jeszcze bramki.

Wicemistrzowie Polski, którzy w dniu wczorajszym zremisowali bezbramkowo z Glasgow Rangers nie stracili bramki przez 703 minuty co jest nowym rekordem Ligi Europy. Warszawianie poprawili tym samym rekord z sezonu 2014/2015 gdy przez 644 minuty niepokonany był Dusan Kuciak.

Bramki w tej edycji nie straciła jeszcze portugalska Vitoria Guimaraes, która rozpoczęła rywalizację od II rundy w której pokonała luksemburski AS La Jeunesse d’Esch oraz łotewski FK Ventspils. W pierwszym meczu IV rundy Portugalczycy zremisowali bezbramkowo z rumuńskim FCSB.

Ostatnim zespołem, który do tej pory nie stracił bramki jest PSV Eindhoven, które eliminację rozpoczęło dopiero od III rundy w której wyeliminowało norweski FK Haugesund, a w dniu wczorajszym pokonali cypryjski Appolon FC 3:0.

Radosław Majecki nie wpuścił bramki w spotkaniu z College Europa FC (0:0, 3:0), KuPS (1:0, 0:0) oraz Atromitosem Ateny (0:0, 2:0) i w dniu wczorajszym z Glasgow Rangers (0:0). Warszawianie ostatnią bramkę stracili w poprzednim sezonie w przegranym spotkaniu przeciwko F91 Dudelange w 73. minucie meczu.