Legia Warszawa wygrywa w meczu towarzyskim

Aktualizacja: 3 lut 2022, 11:20
24 cze 2018, 19:28

W pierwszym sparingu podczas zgrupowania w Warce Legia wygrała 3:2 z pierwszoligową Stalą Mielec. Bramki dla mistrzów Polski zdobyli Michał Kucharczyk, Jose Kante oraz Cafu.

Przyglądamy się rozwiązaniom, które trenowaliśmy przez ostatnie dwa tygodnie i które chcieliśmy wdrożyć podczas sparingu. Szczególnie taktyczne rozwiązania – powiedział po meczu ze Stalą Trener Legii Warszawa, Dean Klafurić.

Za nami drugi mecz sparingowy, a w zasadzie pierwszy, bo ten w Warszawie można powiedzieć, że traktowaliśmy jako trening. Plan na dziś był taki, że każdy zawodnik rozegra po 45 minut, więc udało się go zrealizować. Przyglądamy się rozwiązaniom, które trenowaliśmy przez ostatnie dwa tygodnie i które chcieliśmy wdrożyć podczas sparingu. Szczególnie taktyczne rozwiązania. Są zawodnicy, którzy zaprezentowali się bardzo dobrze, zaskoczyli mnie pozytywnie, ale i tacy, którzy trochę rozczarowali, więc mamy dużo materiału do analizy.

Przed nami jeszcze jeden sparing podczas zgrupowania w Warce. Jest to spotkanie szczególne, bo zagramy 4 razy po 30 minut. Ten mecz treningowy, bo też tak go potraktujemy, został tak zaplanowany z powodu momentu okresu przygotowawczego, w którym się znajdujemy. Po trzech tygodniach treningów, chcemy, żeby dwudziestu piłkarzy rozegrał po 60 minut.

Młodzi zawodnicy, którzy wrócili z wypożyczeń, udowadniają mi, że zasługują na to, by grać w Legii. Nawet, jeśli nie są na to gotowi dziś, to w przyszłości mogą być dla nas dużym wzmocnieniem.

Brakuje nam Jarka Niezgody, wiadomo, że bez niego mamy dużo bardziej utrudnione zadanie. Tym bardziej cieszy gol Jose Kante. Ten transfer to bardzo dobre rozwiązanie, będzie dla nas bardzo pomocny.

Jose Kante po meczu ze Stalą:

Pierwszy mecz, pierwszy bramka, bardzo się cieszę, że mogłem pomóc drużynie. Miałem cichą nadzieję, że uda się strzelić, więc tym bardziej cieszy ten gol. Czuję jednak, że mogę dać z siebie dużo więcej. Podczas okresu przygotowawczego czuć zmęczenie i czasem reaguje się wolniej, niż normalnie. To dopiero mój początek w zespole, dopiero poznaję zawodników i na boisku i poza nim. Koledzy przyjęli mnie najbardziej fantastycznie. Imponuje mi postawa wszystkich legionistów, widać, że wszyscy są głodni gry, zostawiają serce na boisku na treningach. Szkoda straconych dziś bramek, ale tak jak mówiłem, jesteśmy w trakcie obozu, dopiero wracamy do dyspozycji po ubiegłym sezonie. Taka jest kolej rzeczy, trzeba tylko kontynuować pracę, bo wszystko zmierza we właściwy kierunku.