Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Legia Warszawa zarobi ogromne pieniądze na mistrzostwach świata!

Legia Warszawa zarobi ogromne pieniądze na mistrzostwach świata!

0

Choć mistrzostwa świata w Rosji są bardzo nieudane dla reprezentacji Polski to narzekać nie może z pewnością Legia Warszawa, szczególnie pod względem finansowym. Mistrzowie Polski dostaną od FIFA blisko 500 tysięcy dolarów za uczestnictwo w imprezie zawodników, którzy występują, ale również…Występowali w drużynie “Wojskowych”.

Mowa tu o grających nadal w Legii Michale Pazdanie i Arturze Jędrzejczyku, ale również o Bartoszu Bereszyńskim występującym już w Sampdorii, a także Aleksandarze Prijoviciu, który gra w PAOK-u Saloniki.

Wiele osób zapewne zdziwiła obecność w tym gronie Prijovicia i Bereszyńskiego. Są oni brani pod uwagę, ponieważ FIFA wypłaca pieniądze klubom również za piłkarzy, którzy na przestrzeni ostatnich dwóch lat reprezentowali daną drużynę.

Łącznie FIFA przeznaczy na to aż 209 milionów dolarów! Za każdy dzień, który zawodnik spędzi na turnieju (czas liczony już dwa tygodnie przed mistrzostwami, kiedy zawodnicy są na zgrupowaniach) klub otrzymuje aż 8530 dolarów.

Warto wspomnieć, że nie tylko Legia otrzyma pieniądze od FIFA. Na drugim miejscu pod tym względem jest Lechia, która za obecność na mistrzostwach Sławomira Peszki otrzyma 255.900 dolarów oraz Górnik Zabrze (również 255.900 za Rafała Kurzawę). Kolejne miejsca zajmują Lech Poznań (Bednarek i Kownacki – 170.600 dolarów) oraz Jagiellonia Białystok (Jacek Góralski – 85.300 dolarów).

Komentarze