Legia wygrywa i kończy jesień na drugim miejscu

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:17
8 lis 2015, 20:49

Legia Warszawa pokonała na własnym boisku Pogoń Szczecin i awansowała na drugie miejsce w tabeli. Do liderującego Piasta Gliwice ekipa z ul.Łazienkowskiej traci osiem punktów. Pogoń spadła za to na miejsce czwarte.

Gola na wagę trzech punktów zdobył w 12′ minucie Tomasz Jodłowiec. Pomocnik reprezentacji Polski znalazł się zupełnie niepilnowany kilka metrów od bramki ,,Portowców”, co wykorzystał dośrodkowujący z rzutu rożnego Duda. Piłka doleciała do niepilnowanego Jodłowca, który pewnie skierował ją do bramki. Goście źle zareagowali na straconą bramkę i dali się zepchnąć do jeszcze głębszej defensywy. Obraz gry zmienił się dopiero po przerwie.

W 59. minucie przed doskonałą okazją na wyrównanie stanął Dwaliszwili. Jednak były napastnik ,,Wojskowych” koszmarnie spudłował. Gruzin miał jeszcze jedną dogodną szansę na strzelenie wyrównującej bramki, jednak przy drugim strzale bez zarzutu spisał się Malarz, który zastępował dzisiaj kontuzjowanego Kuciaka.

Legia wygrała 1:0 i udowodniła, że jest w stanie wygrać ważny mecz bez Dusana Kuciaka i Jakuba Rzeźniczaka, którzy do tej pory uchodzili za filary stołecznej drużyny. ,,Wojskowi” wyprzedzili w tabeli Ekstraklasy Cracovię i awansowali na drugie miejsce. Strata do lidera wciąż jest jednak duża, Piast ma aż osiem oczek przewagi.

Legia Warszawa- Pogoń Szczecin 1:0 (12′ Jodłowiec)