Strona główna Piłka nożna Legia zabiega o piłkarza Panathinaikosu

Legia zabiega o piłkarza Panathinaikosu

1
Foto: Agonasport.com

Letnie okienko transferowe w Polsce jest otwarte do 2 września, więc kluby ciągle rozglądają się za wzmocnieniami. Legia Warszawa zabiega o młodego piłkarza Panathinaikosu Ateny. Warszawski klub wysłał swoją ofertę do 20-krotnego mistrza Grecji.

Co prawda niektóre okienka transferowe już są zamknięte, ale w Polsce do 2 września można jeszcze wzbogacić PKO Ekstraklasę o zawodnika, który pomoże drużynie w walce o jak najlepszą pozycję. Stołeczny klub zainteresowany jest sprowadzeniem Anastasiosa Chatzigiovanisa. 22-letni grecki skrzydłowy jest wychowankiem Panathinaikosu Ateny. W sierpniu 2016 roku z drużyny młodzieżowej przeszedł do seniorów. Od tego czasu w greckiej Super League rozegrał 49 spotkań, w których zdobył cztery bramki i zanotował sześć asyst. Chatzigiovanis grał również w młodzieżowej drużynie narodowej gdzie w 10 spotkaniach kadry U-21 strzelił jedną bramkę.

Klub znad Wisły złożył swoją ofertę za zawodnika, która wynosiła 800 tysięcy euro. Ateńczycy odrzucili jednak ofertę. Według portalu transfermarkt młody Grek wyceniany jest na 1,5 miliona euro. Zawodnik z obecnym klubem związany jest kontraktem do 30 czerwca 2020 roku.

W Grecji okienko transferowe jest otwarte do 31 sierpnia, więc Legia ma jeszcze szansę na pozyskanie zawodnika. Aby jednak tak się stało, włodarze stołecznego klubu muszą głębiej sięgnąć do kieszeni.

 

 

1 komentarz