Legia zmorą Śląska! Twierdza Wrocław ponownie padła

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:40
8 mar 2015, 19:49

Legia Warszawa pokonała na wyjeździe w hicie kolejki Śląsk Wrocław 3:1 i utrzymała bezpieczną przewagę w tabeli nad drugim Lechem Poznań!

Podopieczni  Henninga Berga prowadzenie objęli w 19. minucie po kapitalnej bramce Jakuba Rzeźniczaka. Już 14 minut później ponownie z rzutu rożnego świetnie piłkę wrzucił Tomasz Brzyski, a Jodłowiec bezbłędnie wykonał egzekucję na Wrąblu.

Gdy wydawało się, że Ślask jest bezradny z tak skutecznie grającą Legią nadzieje dał Marco Paixao. W 42. minucie z rzutu wolnego świetną piłkę posłał Anglik- Tom Hatley, a Portugalczyk nie miał problemów z umieszczeniem futbolówki w bramce.

Druga połowa to coraz częstsze ataki gospodarzy, które w 73. minucie się zemściły…Kapitalną prostopadłą piłkę zagrał Ondrej Duda, Żyro bardzo przytomnie zagrał to niepilnowanego Kucharczyka, a ten z najbliższej odległości posłał piłkę do pustej bramki.

Do końca spotkania nie wydarzyło się już nie emocjonującego. Podłamany Śląsk stracił wiarę w sukces, a Legia spokojnie dograła spotkanie do końca. W tabeli “Wojskowi” z 45 punktami prowadzą w tabeli T-Mobile Ekstraklasy. Śląsk jest czwarty i traci do Legii już 8 punktów.