Legia zwycięża w Kielcach

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:06
20 gru 2015, 17:47

Na zakończenie roku Legia Warszawa pokonała w Kielcach tamtejszą Koronę 3:1. Bramki dla zwycięzców strzelali Guilherme, Michał Kucharczyk i Łukasz Sierpina, a dla Korony trafił Łukasz Sierpina.

Dla Legii nie był to tak łatwy mecz, na jaki mógłby wskazywać wynik. Pierwsza na prowadzenie wyszła bowiem Korona. W 42. minucie, Dusan Kuciak odbił strzał Nabila Aankoura z rzutu wolnego. Do piłki dobiegł jeszcze Sierpina i umieścił ją w siatce.

„Złocisto-krwiści” nie utrzymali jednak prowadzenia nawet do przerwy. Już w doliczonym czasie pierwszej połowy, do siatki trafił Guilherme, doprowadzając do remisu. Korona mogła nawet przegrywać bo chwilę później trafił także Nikolić, ale był na spalonym i po pierwszej połowie był remis.

Po słabej pierwszej części, w drugiej Legia przejęła inicjatywę, a swoją przewagę potwierdziła zdobyciem dwóch bramek. W 55. minucie w pole karne wpadł Kucharczyk i pokonał Dariusza Trelę strzałem po ziemi, w długi róg. 4 minuty później Guilherme popisał się świetnym prostopadłym podaniem do Nikolicia. Ten tym razem wybiegł w tempo i pokonał bramkarza Korony efektownym lobem, pieczętując tym samym zwycięstwo Legii.

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu, Legia przerwę zimową spędzi na pozycji wicelidera Ekstraklasy. Korona z kolei znajduje się w gorszej ósemce, ale do górnej połówki tabeli traci tylko punkt.

Korona Kielce – Legia Warszawa 1:3 (1:1)

Bramki: 42’ Sierpina – 45’ Guilherme, 55’ Kucharczyk, 59’ Nikolić

Żółte kartki: Pawłowski, Jovanović – Jodłowiec

Korona: Trela – Gabovs (76’ Przybyła), Dejmek, Wilusz, Sylwestrzak – Jovanović, Fertovs, Pawłowski (67’ Pilipczuk), Sierpina, Aankour (67’ Cebula) – Cabrera

Legia: Kuciak – Bereszyński, Lewczuk, Pazdan, Brzyski – Jodłowiec, Vranjes (80’ Furman), Guilherme, Kucharczyk – Prijović, Nikolić (73’ Piech)