Legii czas na Ligę Mistrzów

Aktualizacja: 16 lip 2014, 15:54
16 lip 2014, 13:48

Dzisiaj w eliminacjach do Ligi Mistrzów startuje Mistrz Polski – Legia Warszawa. Rywalem naszej drużyny będzie Mistrz Irlandii – St. Patrick’s Athletic FC.

Legioniści swoją przygodę zaczynają od drugiej rundy eliminacyjnej w której to są rozstawieni. Jak wiemy, w tej rundzie nasza drużyna zazwyczaj trafia na łatwego rywala, z którym z mniejszymi czy większymi problemami powinna sobie poradzić. W kilku zdaniach  postaram się przybliżyć sylwetkę naszego dzisiejszego rywala oraz skład Mistrza Polski.

St. Patrick’s Athletic FC założony został w 1929 roku w Dublinie. Do najwyższej klasy rozgrywkowej (League of Ireland) dołączyli w latach 50′ ubiegłego wieku. Od tego czasu ANI RAZU nie spadli z najwyższego szczebla, ponad to zdobyli 8 krajowych tytułów, dwukrotnie zwyciężyli w pucharze ligi oraz tyle samo w pucharze FAI. Jeden raz wygrali również superpuchar Irlandii. Są czwartą drużyną w Kraju pod względem ilości zdobytych trofeów, ulegają tylko Bohemians, Shelbourne oraz Shamrock Rovers.

Tak naprawdę o Irlandczykach wiemy niewiele, na pewno dużo mniej niż oni o nas. Trener Hening Berg i jego sztab z pewnością przedstawią swoim zawodnikom solidną dawkę informacji kto jest najlepszy, na kogo trzeba uważać i jak zagrać aby wygrać.

– Na korzyść naszych rywali na pewno przemawia to, że są w trakcie rozgrywek. Za nami jedynie cztery mecze sparingowe i spotkanie o Superpuchar Polski – Skomentował formę Irlandczyków podczas wtorkowej konferencji prasowej trener Warszawskiej drużyny, po czym dodał, że jego drużyna jest dobrze przygotowana do sezonu i walki na wielu frontach dzięki krótkim urlopom, które nie wybiły zawodników z formy.

Wielu ekspertów wskazuje dwóch piłkarzy St. Patrick’s Athletic FC jako najgroźniejszych zawodników. Jednym z nich jest dobrze znany chociażby z Euro 2012 Keith Fahey, który występował w przeszłości w Birmingham City. – Jest to sprawny, dobrze podający pomocnik – mówi ekspert Irlandzkiego Eurosportu, Sean Fay.

Drugim wartym zauważenia piłkarzem jest skrzydłowy pomocnik świętych, Chris Forrester. 21 letni zawodnik zdobył tytuł zawodnika drużyny w 2012 roku, statuetkę dla najlepszego młodego zawodnika ligi oraz najładniejszą bramkę sezonu. Jego trafienie znalazło się w top 101 bramek młodych zawodników na świecie w 2012 roku. Dziwne jest to, że Chris jeszcze nie został sprzedany do Angielskiej ligi, gdzie na pewno zdobywałby dużo większe doświadczenie.

Najlepszym strzelcem St. Patrick’s Athletic jest Chris Fagan (w 20 mecach ligi zdobył 16 bramek).

To na pewno będzie trudniejszy mecz niż przed rokiem na tym samym poziomie rozgrywkowym (Legia grała z The New Saints). Klub z Irlandii regularnie grywa w eliminacjach do Ligi Mistrzów i Ligi Europy, dzięki czemu ma na tym polu spore doświadczenie. Wydaje się zatem, że głównym zadaniem Piłkarzy Legii będzie gra z rozsądkiem i poszanowaniem rywala. Jeżeli nasi zawodnicy wyjdą na murawę choć trochę rozluźnieni, mogą spotkać się z przykrą niespodzianką – dobrą grą Irlandczyków.

Hening Berg nie lekceważy rywali i podkreśla, że kluczem do zwycięstwa będzie skuteczna ofensywa, ale również bardzo szczelna i zgrana defensywa. Jak wiadomo, od momentu przejęcia Legii przez Berga, piłkarze często grają wysokim pressingiem, który dzisiaj może okazać się kluczem do wyłączenia świętych z gry.

Legia Warszawa chce w końcu awansować do fazy grupowej Ligi Mistrzów, kibice chcą w końcu być dumni z postawy swojej drużyny w Europie, a my dzięki dobrej grze Legii chcemy mieć o czym pisać. Legia z pewnością zrobi dzisiaj pierwszy z wielu małych kroków do osiągnięcia piłkarskiego raju – Ligi Mistrzów.

Przypuszczalny skład Legii na dzisiejsze spotkanie:
Dusan Kuciak – Łukasz Broź – Jakub Rzeźniczak – Iniaki Astiz – Tomasz Brzyski – Michał Żyro – Miroslav Radovic – Tomasz Jodłowiec – Helio Pinto – Jakub Kosecki – Orlando Sa

 

Autor: Grzegorz Hetman

Foto: arka.gdynia.pl

Podobne teksty

Komentarze

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA