Leicester swoim cieniem. Liverpool wygrywa na Anfield

Aktualizacja: 10 wrz 2016, 23:02
10 wrz 2016, 20:35

Liverpool wygrał na swoim stadionie z Leicester City 4:1. W kadrze meczowej zabrakło reprezentanta Polski – Bartosza Kapustki oraz Marcina Wasilewskiego.

Obie drużyny miał dotąd cztery punkty i od obu wymagało się do tej pory więcej. Nie cieszy również fakt, że w pierwszej drużynie Mistrza Anglii nie gra Bartosz Kapustka.

W tym spotkaniu nie było wątpliwości – to Liverpool dominował na boisku. Strzelanie zaczęło się w 13. minucie, kiedy to Firmino pakuje piłkę do bramki Schmeichela. Gospodarze grali mądrze i  pewnie,a przy tym  utrzymywali się przy piłce i szanowali ją. Taka gra przyniosła kolejne owoce. Cudowną akcję zespołową z 31. minuty zakończył bramką Mane. Przy tej bramce warto zwrócić uwagę na zagranie piętą Sturridge’a, który otworzył dzięki temu całą bramkę swojemu klubowemu koledze. Kilka minut później Lucas popełnia fatalny błąd i jest już 2:1. Mignolet szybko wznowił grę ze stojącej piłki podając ją do Brazylijczyka, ten zawahał się z podaniem i później ratując się przed stratą w swoim polu karnym kopnął piłkę w kierunku swojego bramkarza, ale zrobił to tak niecelnie, że do piłki dopadł Vardy i pewnie uderzył na praktycznie pustą bramkę. Nie zmienia to faktu, że to gospodarze dalej dominowali, a bramka ta nie podziałała motywująco na Mistrza Anglii.

Po przerwie Lallana podwyższył na 3:1 pięknym strzałem z 12. metrów w samo “okienko” bramki Schmeichela. Leicester leżało na kolanach. Drużyna Ranieriego niczym nie przypominała tej z poprzedniego roku rozgrywek. Ostatecznie wynik w 89. minucie ustalił Firmino, który po błędzie bramkarza gości (notabene Schemichel był najlepszy w drużynie Leicester) pewnie kieruje piłkę do siatki. Ostatecznie gospodarze zasłużenie wygrywają 4:1.

Bramki: Firmino (13., 89.), Mane (31.), Lallana (57.), Vardy (38.)

Kartki: Henderson – żółta,  Amartey, Drinkwater, Huth – żółta

Liverpool: Mignolet – Clyne, Matip, Lucas, Milner – Lallana, Henderson, Wijnaldum (76. Stewart) – Mane (90. Moreno), Sturridge (77. Coutinho), Firmino

Leicester: Schmeichel – Simpson (34. Hernandez), Huth, Morgan, Fuchs – Mahrez, Drinkwater, Amartey, Albrighton (66. Ulloa) – Okazaki (46. Musa), Vardy