Lekarz kadry o kontuzji Lewandowskiego. Wyjaśnił, co mu dolega

Aktualizacja: 5 paź 2023, 13:56
5 paź 2023, 10:12

Lekarz piłkarskiej reprezentacji Polski Jacek Jaroszewski ze szczegółami opisał, z jakiego rodzaju kontuzją mierzy się Robert Lewandowski. Kapitan polskiej kadry już w pierwszej połowie meczu z FC Porto w Lidze Mistrzów musiał opuścić boisko po wślizgu rywala.

Kontuzja zbyt poważna. Robert Lewandowski nie zagra w reprezentacji!

Lewandowski z kontuzją w meczu z FC Porto

Robert Lewandowski nie dokończył środowego starcia w fazie grupowej Ligi Mistrzów przeciwko FC Porto, które Katalończycy ostatecznie wygrali 1:0 po bramce Ferrana Torresa. Kapitan reprezentacji Polski po jednym z wejść przeciwnika upadł na murawę i w 34. minucie musiał opuścić boisko.

Powtórki pokazały, że środkowy obrońca portugalskiej drużyny David Carmo zahaczył o nogę Lewandowskiego podczas wykonywania wślizgu. Co ciekawe, angielski arbiter Anthony Taylor nie pokazał zawodnikowi FC Porto żółtej kartki, a nawet nie przerwał w tej sytuacji gry.

Wiadomo, co dolega Lewandowskiemu

Lekarz reprezentacji Polski Jacek Jaroszewski wyjaśnił, co dolega Lewandowskiemu. – Robert doznał w meczu z FC Porto silnego stłuczenia goleni tuż nad stawem skokowym. Jest nadzieja, że nie jest to uraz wykluczający go z najbliższych meczów reprezentacji Polski. Liczymy, że czwartkowe badania to potwierdzą – przekazał.

Na ten moment nie wiadomo, jak długo Lewandowski będzie musiał pauzować. Trener FC Barcelony Xavi Hernandez nie był również w stanie ocenić, czy Polak będzie gotowy na niedzielne ligowe starcie z Granadą, choć hiszpańskie media twierdziły, że zdoła się wykurować i zagrać w tym meczu. Można jednak zakładać, że w obliczu przerwy reprezentacyjnej 35-latek nie zagra w tym spotkaniu, ale wszystko wyjaśni się po dokładniejszych badaniach.

Uraz Lewandowskiego jest również istotny z punktu widzenia reprezentacji Polski, która 12 października zagra z Wyspami Owczymi, a trzy dni później z Mołdawią. W zależności od powagi urazu, decyzja o występie kapitana w tych meczach najpewniej będzie podejmowana na bieżąco.