Strona główna Piłka nożna Leśnodorski wypowiedział się na temat transferu “Rado”

Leśnodorski wypowiedział się na temat transferu “Rado”

0

Miroslav Radović we wtorek oficjalnie został piłkarzem Hebai China Fortune i podpisał z chińskim klubem dwuletni kontrakt. Co o tym wszystkim sądzi prezes Legii Warszawa Bogusław Leśnodorski?

– Zrobiliśmy wszystko, co było w naszej mocy, żeby “Rado” został z nami. Oferty transferowe za Radovicia wpływały regularnie od wielu miesięcy. Dlatego też w listopadzie wykonaliśmy ruch, który zabezpieczył interes Legii – przedłużyliśmy kontrakt z Miro bez wpisywania do niego klauzuli odstępnego. Oczywiście mieliśmy nadzieję, że dzięki nowej umowie Radović zostanie z nami do końca kariery, a nawet dłużej. Nie można jednak zapominać, że oprócz legijnej rodziny Miro jest również odpowiedzialny za swoich najbliższych – żonę i dzieci. Niewiarygodnie korzystna oferta z Chin pozwoli mu zabezpieczyć ich przyszłość – to właśnie to zdecydowało, że na prośbę zawodnika zgodziliśmy się na ten transfer, po wcześniejszym zabezpieczeniu interesów Legii. Jest to zgodne z naszą filozofią, aby w przypadku pojawienia się ofert, które kilkukrotnie przewyższają rynkową wartość naszych zawodników oraz są dla nich wyjątkowo korzystne, nie blokować im możliwości odejścia, o ile interes klubu jest zabezpieczony – powiedział prezes Legii.

Bogusław Leśnodorski stwierdził, że odejście “Rado” nie spowoduje, że Legia zacznie grać słabiej: – Drużyna jest skupiona i skoncentrowana – jesteśmy faworytem do mistrzostwa i Pucharu Polski, mamy realną szansę na awans w Lidze Europy. Przed nami ważne mecze. Na podsumowania i oficjalne pożegnania przyjdzie czas po czwartku.

Komentarze