Lewandowski gorszy od piłkarzy Ekstraklasy i Benedyczaka. Wymowne wyniki badania

29 lis 2023, 18:52

Robert Lewandowski zajął dopiero 79. miejsce na liście 100 najlepiej wykańczających ofensywne ataki piłkarzy w tym sezonie. Wyżej w rankingu opublikowanym na stronie CIES znalazł się choćby Adrian Benedyczak z Parmy czy dwóch zawodników z PKO BP Ekstraklasy.Kane najlepiej wykańczającym zawodnikiem w Europie

Ranking CIES stworzony został na podstawie danych firmy Wyscout. Skupia się on na piłkarzach najlepiej wykańczających akcje ofensywne. Pod uwagę wzięto liczbę strzelonych goli i współczynnik konwersji, natomiast ostateczny wynik ustalono na podstaiwe sportowego poziomu meczów. Analizowani zostali zawodnicy, którzy rozegrali co najmniej 720 minut w tym sezonie.

Liderem rankingu został Harry Kane, który znakomicie odnalazł się w Bayernie Monachium po transferze z Tottenhamu. Anglik uzyskał wynik 0.533, na co złożyło się 18 goli strzelonych w 12 meczach. Za jego plecami znalazł się Santiago Gimenez z Feyenoordu (0.361), a także Jude Bellingham z Realu Madryt i Simon Banza z Bragi (po 0.355).

Benedyczak lepszy od Lewandowskiego

Na liście znalazło się dwóch polskich napastników. Na 49. miejscu uplasował się Adrian Benedyczak z Parmy – autor siedmiu goli w 14 meczach w Serie B uzyskał wynik 0.179. Znacznie niżej, bo na 79. lokacie znalazł się Robert Lewandowski z wynikiem 0.153 (siedem goli w 12 meczach).

Co ciekawe, wyżej od Lewandowskiego uplasowało się dwóch napastników z Ekstraklasy. Afimico Pululu z Jagiellonii Białystok zajął 49. miejsce (0.173), a Ilja Szkurin ze Stali Mielec 54. miejsce (0.169).Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA