Lewandowski bez skuteczności. Remis Barcelony z Juventusem

27 lip 2022, 07:25

Robert Lewandowski drugi raz wystąpił w wyjściowej jedenastce FC Barcelony w zremisowanym meczu przeciwko Juventusowi Turyn 2:2. Polak spędził na boisku 62. minuty i nie może być zadowolony zwłaszcza ze swojej skuteczności. 33-latek miał kilka szans na umieszczenie futbolówki w sieci, ale ich nie wykorzystał. Za to po dwa gole dla swoich drużyn strzelili Ousmane Dembele i Moise Kean.

Dwa oblicza kapitana reprezentacji Polski

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Robert Lewandowski zadebiutował w barwach FC Barcelony w potyczce z Realem Madryt. Tamten pojedynek był istną gratką dla sympatyków piłki nożnej. Nie tylko w Polsce, lecz również na świecie. Trzeba przyznać, że 33-latek w starciu z “Królewskimi” wykazywał aktywność, starał się brać aktywny udział w grze i – dzięki temu – zebrał dobre recenzje.

Minionej nocy Polakowi przyszło po raz kolejny wybiec w podstawowej jedenastce “Dumy Katalonii” i zmierzyć się z Wojciechem Szczęsnym. Golkiper strzegł bramki Juventusu Turyn przez pierwsze 45 minut. Jednak zaangażowanie w rywalizację obu zespołów stało na znacznie niższym poziomie, niż mecz FC Barcelona – Real Madryt. Niestety, nowy snajper “Blaugrany” dostosował się do skali intensywności w tej potyczce.

Lewandowski pozbawiony skuteczności

FC Barcelona lepiej rozpoczęła pojedynek z Juventusem. Pierre-Emerick Aubameyanga miał wyborną okazję do otworzenia wyniku starcia po prostopadłym podaniu Lewandowskiego. Niemniej, na posterunku był Szczęsny. Kilka chwil później nowy napastnik katalońskiego zespołu uderzył zza pola karnego i piłka poszybowała minimalnie nad poprzeczką “Juve”.

Kapitan reprezentacji Polski jeszcze raz wykonał próbę strzału z dystansu, ale zawodnicy “Starej Damy” ją zablokowali. Następnie nowy snajper “Dumy Katalonii” chybił po dobrym dośrodkowaniu, gdy uderzał futbolówkę głową. Szkoda zmarnowanych szans i zupełnego przejścia obok tego współzawodnictwa. Natomiast w dłuższej perspektywie nie ma się czym przejmować. Czas Lewandowskiego w FC Barcelonie dopiero nadejdzie.

33-latek opuścił murawę w 62. minucie rywalizacji. Bez wątpienia zabrakło mu także odrobiny szczęścia. Mecz zakończył się remisem 2:2, a po dwa trafienia dla swoich ekip zanotowali Osusmane Dembele (FC Barcelona) oraz Moise Kean (Juventus Turyn).

Lewandowski wróży sukcesy FC Barcelonie. „Liga Mistrzów? Oczywiście”