Strona główna Piłka nożna Lewandowski czwarty w plebiscycie Ballon d’Or!

Lewandowski czwarty w plebiscycie Ballon d’Or!

0

Robert Lewandowski zajął 4. miejsce w plebiscycie, w którym corocznie wybiera się najlepszego piłkarza na świecie! Piąty raz w karierze plebiscyt organizowany przez  „France Football oraz „Player of the Year FIFA” wygrał Lionel Messi, który w tym roku na podium wyprzedził Portugalczyka – Cristiano Ronaldo oraz Brazylijczyka – Neymara. 

Tym samym po raz piąty w karierze Messi odebrał słynną nagrodę, którą jest Złota Piłka. Po raz pierwszy w karierze sklasyfikowany tak wysoko, w tym plebiscycie był Robert Lewandowski, któremu do Neymara zabrakło niespełna 4 procent głosów. Łącznie najlepszy polski piłkarz zebrał 4,17 procent głosów, co jest bardzo dobrym wynikiem.

W sezonie 2014/2015, za który była przyznawana Złota Piłka, Lewandowski zagrał w 49 spotkaniach Bayernu Monachium, zdobywając w nich 25 bramek, a także dokładając do tego dorobku 13 asyst. W czołowej dziesiątce plebiscytu znaleźli się jeszcze Luis Suarez, Thomas Mueller, Manuel Neuer, Eden Hazard, Anders Iniesta oraz Alexis Sanchez.

Komentarze