Lewandowski nie pomógł Bayernowi

3 lut 2015, 21:54

Bayern Monachium zremisował 1:1 z Schalke 04 Gelsenkirchen w meczu 19 kolejki Bundesligi. Kapitan reprezentacji polski wszedł na boisko w drugiej połowie. W poprzednim meczu ligowym przeciwko Wolfsburgowi, Robert Lewandowski zagrał 70 minut i otrzymał bardzo niskie noty za swój występ.

W pierwszej połowie czerwoną kartkę zobaczył obrońca Bayernu, Jerome Boateng. Po tym faulu piłkarze Schalke wykonywali rzut karny, ale „jedenastki” nie wykorzystał Choupo-Moting. Do końca pierwszej części nie obejrzeliśmy bramek. Lewandowski pojawił się na boisku w 55 minucie, zmieniając Thomasa Mullera. W 66 minucie Polak zagrywał do kolegi ustawionego w polu karnym, piłka odbiła się od piłkarza Schalke i wpadła do siatki. Sędzia uznał jednak, że Lewandowski zagrywał już zza linii końcowej i przyznał Bayernowi rzut rożny. Za kilkanaście sekund z tego rzutu rożnego bramkę zdobył Arjen Robben. W 72 minucie goście z Gelsenkirchen wyrównali, także po golu zdobytym po rzucie rożnym. Bramkę zdobył Benedikt Howedes. W 90 minucie Lewandowski znakomicie przyjął piłkę, ograł obrońcę Schalke, ale fatalnie przestrzelił.