Lewandowski drugi wśród graczy z pola w plebiscycie “Kickera”

23 maj 2016, 13:56

Robert Lewandowski został wyróżniony przez magazyn “Kicker”, gdzie w głosowaniu na najlepszego zawodnika sezonu Bundesligi zajął drugą lokatę.

Lewy” otrzymując 22,1 % głosów zajął wysoką pozycję w głosowaniu, w którym wzięło udział 235 zawodników niemieckiej ekstraklasy. Kapitan reprezentacji Polski zakończył bieżące rozgrywki w glorii króla strzelców Bundesligi z dorobkiem 30 goli, świętował też z Bawarczykami mistrzostwo i Puchar Niemiec. Ustąpił miejsca jedynie Ormianinowi Henrichowi Mchitarjanowi z Borussi Dortmund, którego poparło 33,1 % graczy. Natomiast trzeci w klasyfikacji, klubowy kolega Roberta, czyli Thomas Mueller zdobył 13,6 % i nieznacznie wyprzedził wicekróla strzelców Bundesligi, czyli Pierre-Emericka Aubameyanga z Borussi Dortmund, który uzyskał 13,2 % głosów.

Najlepszym golkiperem w zakończonym sezonie został uznany reprezentant Niemiec Manuel Neuer, kolejny z partnerów klubowych Lewandowskiego.