Lewandowski zawiódł w hicie. Zamiast hat-tricka zero celnych strzałów [wideo]

Aktualizacja: 4 gru 2023, 10:28
4 gru 2023, 07:38

W niedzielę FC Barcelona zamierzyła się z Atletico Madryt w spotkaniu ligi hiszpańskiej. Duma Katalonii wygrała 1:0, choć wynik zwycięstwo mogło być bardziej okazałe. Mogło, ale szczególnie słabe zawody rozegrał Robert Lewandowski, który zakończył starcie bez celnego strzału.

Słaba forma Lewandowskiego staje się problemem Barcelony

W niedzielę Barcelona zagrała najlepszy mecz w sezonie. Podopieczni Xaviego byli doskonale zorganizowani w defensywie, tworząc sobie zarazem wiele dobrych okazji na strzelenie goli. Ostatecznie rozstrzygające trafienie zaliczył Joao Felix, który w 28. minucie wykorzystał podanie od Raphinhi.

Jeśli w niedzielę ktoś zawiódł na boisku, był to zdecydowanie Robert Lewandowski. Polak podczas meczu zmarnował trzy znakomite okazji na strzelenie bramki. Zamiast hat-tricka napastnik kończył spotkanie bez celnego strzału na koncie. Dlatego też 35-latek został najsłabiej ocenionym piłkarzem gospodarzy. Zarówno w przypadku serwisu “SofaScore” (6,0), jak i “Whoscored” (6,6) Lewandowski dostał najniższą notę wśród wszystkich piłkarzy Barcelony.

Polak już po kwadransie powinien mieć na koncie dwa gole. W 6. minucie starcia na Estadi Montjuic Raphinha posłał mu dobre podanie, ale Lewandowski odda niecelny strzał głową. Sytuacja powtórzyła się kilka chwil później. Tym razem dogrywał Jules Kounde, ale futbolówka, po uderzeniu 35-latka, przeleciała daleko od bramki.

Dla Roberta Lewandowskiego był to 16. mecz w barwach FC Barcelony w tym sezonie. Polak na koncie ma osiem bramek i cztery asysty. Ostatnie spotkania są dla niego jednak bardzo mało udane. Kilka dni temu reprezentant Polski zawiódł również w starciu Ligi Mistrzów przeciwko FC Porto, gdzie również nie oddał żadnego celnego strzału.