Przemysław Frankowski zachwycił i trafił do jedenastki kolejki Ligue 1

4 gru 2023, 08:57

RC Lens pokonał na własnym obiekcie Olympique Lyon 3:2 w 14. kolejce francuskiej Ligue 1. Dwie bramki w sobotnim meczu strzelił Przemysław Frankowski, który dzięki rozegraniu świetnego spotkania znalazł się w najlepszej jedenastce kolejki stworzonej przez dziennikarzy “L’Equipe”.

Frankowski wraca do formy. Potrzebował tylko 45 minut

Ostatni występ Frankowskiego był tym bardziej zachwycający, że Polak pojawił na boisku dopiero w drugiej połowie. Frankowski już po kilku chwilach spędzonych na murawie wpisał się na listę strzelców. W 52. minucie piłkarz RC Lens wykorzystał rzut karny, dając gospodarzom prowadzenie 2:1.

Frankowski ponownie dał o sobie znać na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry. Wówczas wykorzystał dośrodkowanie Rubena Aguilara i mocnym uderzeniem pokonał bramkarza gości. Za swój występ polski zawodnik otrzymał od francuskiego “L’Equipe” notę “8” w skali 1-10.

Jednocześnie 28-latek trafił do najlepszej jedenastki ostatniej kolejki Ligue 1. Tam, obok Polaka, znalazło się miejsce m.in. dla Kyliana Mbappe czy Achrafa Hakimiego. Warte podkreślenia jest to, że piłkarze PSG otrzymali niższe noty od Frankowskiego. Z piłkarzem RC Lens równać się mogą tylko Pierre Lees Melou, Romain Del Castillo i Lucas Chevalier.

Do tej pory ekipa z Lens zgromadziła na swoim koncie 22 punkty i jest na szóstej pozycji w tabeli Ligue 1. Wicemistrzowie Francji tracą już 12 oczek do Paris Sain-Germain, które broni ligowego tytułu. Z kolei Olympique Lyon rozgrywa jeden z najsłabszych sezonów w swojej historii. Francuski gigant ma zaledwie siedem punktów i grozi mu spadek do Ligue 2.