Lewy już z pierwszym trofeum!

15 sie 2016, 01:01

W spotkaniu o Superpuchar Niemiec pomiędzy Borussią Dortmund a Bayernem Monachium lepsi okazali się ci drudzy wygrywając 0:2. Całe spotkanie w barwach Bawarczyków rozegrał Robert Lewandowski.

Ten zawsze emocjonujący pojedynekj pomiędzy tymi drużynami miał dodatkowy smaczek. Na Signal Iduna Park powrócił bowiem syn marnotrawny, Mario Gotze. Zaś w drugą stronę powędrował Mats Hummels.

W pierwszej połowie spotkania dużo bardziej aktywni byli gospodarze meczu. To oni stworzyli sobie więcej okazji jednak nie potrafili znaleźć drogi do bramki rywali.

Druga część gry była już nieco bardziej wyrównana chociaż i tak z niewielką przewagą BVB. Jednak to goście w 58. minucie za sprawą Arturo Vidala wyszli na prowadzenie. W tej sytuacji nieco lepiej mógł się zachować bramkarz gospodarzy.

Wynik meczu w 79. minucie ustalił Thomas Muller.

Robert Lewandowski rozegrał całe spotkanie jednak niczym nie zachwycił. Z kolei Łukasz Piszczek mecz obejrzał z wysokości ławki rezerwowych.