Strona główna Bez kategorii LGP w Hinterzarten: Niemcy najlepsze w mikście. Polacy bez punktów

LGP w Hinterzarten: Niemcy najlepsze w mikście. Polacy bez punktów

0
berkutschi.com

Reprezentacja Niemiec wygrywa konkurs mixta w ramach Letniej Grand Prix 2019. W Hinterzarten gospodarze wyprzedzili ekipy z Japonii i Słowenii, które do końca walczyły o 2. pozycję.

Niemiecka drużyna zgromadziła 947,8 pkt, co jest o 15,5 pkt lepszą notą od drugiej Japonii. W składzie zwycięskiej drużyny znaleźli się: Juliane Seyfarth (102,5 m; 97 m), Karl Geiger (103 m; 107m), Agnes Reisch (95 m; 95,5 m) i Richard Freitag (104,5 m; 104,5 m). Dla Stefana Horngachera jest to pierwszy sukces w roli pierwszego trenera kadry Niemiec. Kadrę kobiet prowadzi z kolei Andreas Bauer.

Z miejsca na podium cieszą się także drużyny Japonii (Nazomi Maruyama, Junshiro Kobayashi, Sara Takanashi, Keiichi Sato) i Słowenii (Nika Kriznar, Peter Prevc, Ursa Bogataj, Ziga Jelar), która wywalczyła 927,7 pkt.

W czołowej ósemce zawody ukończyły zespoły z Austrii, Norwegii, Rosji, Czech i Włoch.

W rywalizacji wzięła udział reprezentacja Polski, która w składzie: Joanna Szwab 67,5 m), Stefan Hula (98,5 m), Kinga Rajda (79 m) i Andrzej Stękała (96 m) nie zdołała awansować do drugiej serii. Biało-czerwoni zajęli ostatnie – 10. miejsce.

Tuż przed nami zmagania zakończyła ekipa z Francji, która pokonała ekipę prowadzoną przez Łukasza Kruczka i Macieja Maciusiaka o ponad 30 punktów.

Wieczorem czekają nas emocje związane z konkursem indywidualnym mężczyzn. W zawodach wezmą udział wszyscy zgłoszeni Polacy. Wczorajsze kwalifikacje z sukcesem przebrnęli: Stefan Hula, Paweł Wąsek, Tomasz Pilch, Klemens Murańka, Andrzej Stękała, Maciej Kot i Aleksander Zniszczoł.

W piątkowy wieczór odbył się zaś konkurs kobiet, w którym zwycięstwo odniosła triumfatorka wszystkich edycji Letniej Grand Prix, Japonka – Sara Takanashi. Polki nie awansowały do konkursu.

Komentarze