I liga: Chojniczanka pewnie wygrywa i wskakuje na fotel wicelidera

23 wrz 2016, 20:54

Chojniczanka Chojnice wygrała na własnym stadionie 2:1 z Pogonią Siedlce w meczu inaugurującym 10. kolejkę piłkarskiej I ligi. Dzięki trzem punktom gospodarze dzisiejszego meczu wskoczyli na drugie miejsce w tabeli.

Chojniczanka od samego początku dzisiejszego starcia była stroną dominującą, ale prowadzenie objęła dopiero na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy. Rafała Misztala pokonał wówczas Bartłomiej Niedziela.

Druga połowa to coraz bardziej ostra gra gości. W konsekwencji, na przestrzeni zaledwie dziewięciu minut piłkarze prowadzeni przez Dariusza Banasika obejrzeli aż cztery żółte kartki.

Chojniczanka robiła swoje i w 88. minucie zapewniła sobie zwycięstwo w tym spotkaniu. Po raz drugi do siaki Pogoni trafił Andrzej Rybski.

Siedlczan stać było jeszcze na honorowe trafienie, które jednak nie miało już znaczenia. W ostatniej akcji meczu Łukasza Budziłka pokonał 20-letni Grzegorz Tomasiewicz.

W tabeli I ligi Chojniczanka Chojnice z 19 punktami awansowała na 2. miejsce. Pogoń ma koncie 13 oczek i jest 8.