Liga chorwacka: Damian Kądzior z kolejną bramką! Zwycięstwo Dinama Zagrzeb

Aktualizacja: 25 sty 2023, 11:48
4 mar 2020, 21:40

Dinamo Zagrzeb odniosło kolejne zwycięstwo w lidze chorwackiej. Tym razem zespół reprezentanta Polski, który wpisał się dziś na listę strzelców pokonał Hajduk Split 2:0.

W starciu wicelidera z wyraźnym liderem ligi, zdecydowanym faworytem byli ci drudzy. Podopieczni Nenada Bjelicy pewnie zmierzają po kolejne mistrzostwo kraju, co potwierdzili w bezpośrednim starciu z największym rywalem.

W 40. minucie albański obrońca Hajduka, Ardian Ismajli otrzymał drugą żółtą kartkę, w związku z czym jego zespół grał od tamtej pory w osłabieniu. Kilka minut po przerwie pierwszą bramkę w tym meczu dla Dinama zdobył Damian Kądzior, który jest ostatnio w bardzo dobrej formie. W obecnym sezonie zanotował już bowiem 9 goli oraz 7 asyst,

W 75. minucie prowadzenie na 2:0 podwyższył reprezentant Macedonii Północnej, Arijan Ademi. Dla Dinama była to już 20 wygrana w 25 meczach, która zwiększyła przewagę nad drugim Hajdukiem aż do 17 punktów.

Hajduk Split 0:2 Dinamo Zagrzeb