I liga: Chrobry rozbija Stomil na inaugurację

18 lis 2016, 18:55

Chrobry Głogów rozbił na własnym stadionie Stomil Olsztyn aż 3:0 w meczu inaugurującym 18. kolejkę piłkarskiej 1. ligi. Dzięki tej wygranej podopieczni Ireneusza Mamrota wskoczyli na 9. miejsce w tabeli.

Gospodarze nie zaczęli najlepiej tego spotkania bo od dwóch żółtych kartek dla Bartosz Kwiecienia i Sebastiana Boneckiego. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy jednak to Chrobry wyprowadził pierwszy cios. Piotra Skibę pokonał Mateusz Machaj.

Druga połowa to również dominacja gospodarzy. W 57. minucie drugą bramkę strzelił wprowadzony po przerwie Karol Danielak. 14 minut później wynik spotkania ustalił Łukasz Szczepaniak.

W tabeli 1. ligi Chrobry Głogów z 23 punktami jest 9. Stomil ma dwa “oczka” mniej i jest 12.