Liga duńska: Gol Kamila Wilczka to za mało. Brondby przegrało z Horsens!

4 sie 2019, 18:16

Po wyeliminowaniu z kwalifikacji do Ligi Europy Lechii Gdańsk, Brondby IF przegrało w lidze z AC Horsens 1:2. Jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył Kamil Wilczek.

Na prowadzenie już w 5. minucie wyszli piłkarze gości. Bramkę zdobył Hallur Hansson, któremu asystował Michael Lumb. Zaledwie kilka minut później Brondby zdołało doprowadzić do wyrównania za sprawą uderzenia głową polskiego napastnika. Z lewej strony boiska piłkę dokładnie dośrodkował Dominik Kaiser, a były zawodnik Piasta Gliwice zupełnie niekryty w polu karnym pokonał golkipera przyjezdnych. W drugiej częsci spotkania trafienie samobójcze zaliczył jednak były obrońca Lecha Poznań, Paulus Arajuuri i tym samym trzy punkty powędrowały na konto AC Horsens.

4 sierpnia 2019, godz. 16:00 – Liga duńska
Brondby IF 1:2 AC Horsens
10′ Wilczek – 5′ Hansson, 60′ Arajuuri (sam.)