Liga Europejska: Ajax po dogrywce żegna się z pucharami

20 mar 2015, 00:07

W jednym spotkaniu rewanżowym 1/8 finału Ligi Europejskiej do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. Ajax Amsterdam Arkadiusza Milika wygrał u siebie z Dnipro Dniepropietrowsk 2:1, lecz to nie pozwoliło piłkarzom z Holandii na awans do kolejnej rundy.

Ajax stan dwumeczu zdołał wyrównać dopiero w 60 minucie spotkania za sprawą Bazoera, który wykorzystał fatalny błąd Egidio. Wynik 1:0 dla gospodarzy utrzymał się do końca regulaminowych 90 minut, czekało więc nas dodatkowe 30 minut gry. W nich lepiej zagrali piłkarze z Dniepropietrowska i już w 7 minucie dogrywki zdobyli bramkę na wagę awansu, do siatki trafił Konoplanka, czyli jedyny strzelec bramki w pierwszym spotkaniu. Ajax zdołał jeszcze strzelić drugą bramkę, jej autorem w 117 minucie został can der Hoorn.