Liga Europy: Cudowne trafienie Kędziory przeciwko Rennes! Gol Piotrowskiego w spotkaniu Besiktas-Genk [VIDEO]

25 paź 2018, 23:09

Dynamo Kijów pokonało na wyjeździe francuskie Stade Rennes 2:1. Ozdobą spotkania była bramka z dystansu Tomasza Kędziory. W barwach KRC Genk wystąpił również Jakub Piotrowski. Jego zespół pokonał na wyjeździe Besiktas Stambuł 4:2, a on sam wpisał się na listę strzelców.

Wicemistrz Ukrainy prowadzenie objął w 21. minucie spotkania. Kiks jednego z graczy Dynama wykorzystał reprezentant Polski i mocnym uderzeniem z dystansu otworzył wynik meczu.

Gospodarze jeszcze przed przerwą doprowadzili do wyrównania. Bramkę zdobył Clement Grenier. Decydujące trafienie należało jednak do przyjezdnych. W 89. minucie gola na wagę 3 punktów zdobył Vitalij Bujalskij.

Stade Rennes FC 1:2 Dynamo Kijów

41. Grenier – 21. Kędziora, 89. Bujalskij

Stade Rennes FC: Diallo – Bensebaini, Gelin, Da Silva, H. Traoré – Grenier, Johansson, André (C), Del Castillo (61. Bourigeaud) – Sarr, Niang (74. Ben Arfa)

Dynamo Kijów: Bojko – Kędziora, Burda, Kádár, Mykolenko – Šepeljev, Bujalskij – Morozjuk (C) (80. Tche Tche), Garmaš (68. Sydorčuk), Sidcley – Verbič (74. Suprjaha)

W dobrym nastroju może być również Jakub Piotrowski. Zawodnik belgijskiego KRC Genk pojawił się na murawie w 75. minucie, a jego zespół pokonał na wyjeździe Besiktas Stambuł. Były gracz Pogoni Szczecin zdobył bramkę na 4:1 zaledwie kilka minut po wejściu na murawę. Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 4:2 dla gości. Arbitrem tego spotkania był Daniel Stefański.

Besiktas JK 2:4 KRC Genk

74. Vágner Love, 86. Vágner Love – 23. Samatta, 70. Samatta, 81. Ndongala, 83. Piotrowski

Besiktas: Karius – Gönül, D. Vida, Uysal (C), Erkin (85. Pektemek) – Arslan (27. Roco), Medel, Özyakup – Quaresma, Larin (46. Vágner Love), Lens

KRC Genk: Vukovic – Maehle, Déwaest, Lucumi, Uronen – Pozuelo (80. Seck), Malinovskyj, Heynen – Paintsil (75. Piotrowski), Samatta (87. Gano), Ndongala