Liga Europy: Dynamo Kijów przeważało, ale nie zdołało pokonać FC Kopenhagi!

Aktualizacja: 1 lut 2023, 12:16
7 lis 2019, 20:58

Remisem 1:1 zakończyło się starcie pomiędzy Dynamem Kijów a FC Kopenhagą w ramach 4. kolejki fazy grupowej Ligi Europy. Cały mecz w barwach ukraińskiego zespołu rozegrał Tomasz Kędziora.

Już w 5. minucie prowadzenie dla zespołu gospodarzy wywalczył Jens Stage, który wykorzystał fatalny błąd golkipera Dynama, Georgija Buszczana. Goście mogli dość szybko doprowadzić do wyrównania, jednak rzutu karnego podyktowanego za zagranie ręką Jose Zeci, nie wykorzystał Wiktor Cygankow.

Wicemistrzowie Ukrainy zdecydowanie częściej zagrażali bramce rywala, jednak przez długi czas szwankowała skuteczność. Dopiero w 70. minucie do remisu doprowadził Benjamin Verbić, który pokonał bramkarza FC Kopenhagi płaskim uderzeniem zza pola karnego. Kilka minut później swoich sił uderzeniem z dystansu spróbował Kędziora, jednak jego strzał został zablokowany. Ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów, mimo wyraźnej przewagi zespołu gości.

FC Kopenhaga 1:1 Dynamo Kijów
4. Stage – 70. Verbič

FC Kopenhaga: Johnsson – Bengtsson (69. Bartolec), Nelsson, Papagiannopoulos, Varela – Fischer (82. Thomsen), Zeca (C), Stage – Falk (55. Daramy), Sotiriou, Santos

Dynamo Kijów: Buščan – Kędziora, Popov, Šabanov, Mykolenko – O. Karavajev, Sydorčuk (C), Šepeljev – Cygankov, Besjedin, Verbič (88. De Pena)