Liga Europy: Dynamo Kijów zremisowało z Olympiakosem. Asysta Tomasza Kędziory!

14 lut 2019, 20:56

Dynamo Kijów zremisowało z Olympiakosem Pireus 2:2 w pierwszym spotkaniu 1/16 finału Ligi Europy. Cały mecz w barwach wicemistrza Ukrainy rozegrał Tomasz Kędziora, który asystował przy jednej z bramek.

Bardzo szybko, bo już w 9. minucie spotkania na prowadzenie wyszła ekipa gospodarzy. Konstantίnos Fortoúnis zagrał futbolówkę do niepilnowanego Ahmeda Hassana, a 25-letni Egipcjanin mocnym strzałem pokonał golkipera gości. W 27. minucie prawą stroną boiska ruszył Tomasz Kędziora i będąc już w polu karnym dograł piłkę do Vitalija Bujalskijego, a ten skierował ją do bramki rywala, doprowadzając do wyrównania. Przed przerwą świetny strzał z dystansu oddał jednak Gil Bastiao Dias i to Olympiakos schodził na przerwę prowadząc.

Po zmianie stron Dynamo nie rezygnowało z walki o co najmniej remis i w 89. minucie dopięło swego. Strzelcem wyrównującej bramki został Benjamin Verbić, któremu asystował Viktor Cygankov.

Olympiakos Pireus 2:2 Dynamo Kijów

10. Hassan (Fortoúnis), 40. Bastiao Dias – 27. Bujalskij (Kędziora), 89. Verbič (Cygankov)

Olympiakos Pireus: J. Sá – Maríá, Cissé, Vuković, Tsimikas – Guilherme, Camara – Bastiao Dias (86. Masouras), Fortoúnis (68. Natkho), Podence (81. Christodoulópoulos) – Hassan

Dynamo Kijów: Bojko – Kędziora, Burda, Šabanov, Mykolenko – Šepeljev, Šaparenko (83. Garmaš), Bujalskij – Verbič, Sol (83. Rusyn), Cygankov