Liga Europy: Inter lepszy od Łudogorca Jakuba Świerczoka!

Aktualizacja: 31 sty 2023, 13:02
20 lut 2020, 21:04

Bez niespodzianki zakończył się pierwszy mecz 1/16 finału Ligi Europy pomiędzy Łudogorcem Razgrad a Interem Mediolan. Włoski klub pokonał mistrza Bułgarii 2:0 i jest o krok od awansu do kolejnej rundy.

W podstawowym składzie gospodarzy wyszedł Jakub Świerczok, który nie tak dawno przymierzany był do transferu do Legii Warszawa. Były reprezentant Polski nie miał jednak zbyt wielu okazji do wykazania się pod bramką rywala, bowiem ten całkowicie zdominował zespół z Bułgarii.

W pierwszej połowie drużynie z Razgradu udało się zachować czyste konto pomimo kilku groźnych akcji ze strony trzeciej drużyny w tabeli Serie A. Pierwszą bramkę w 71. minucie zdobył Christian Eriksen, który pokonał golkipera gospodarzy uderzeniem z kilkunastu metrów. W doliczonym czasie gry sędzia podyktował rzut karny dla Interu, który na gola na 2:0 zamienił Romelu Lukaku, zapewniając swojej drużynie sporą zaliczkę przed starciem rewanżowym.

Łudogorec Razgrad 0:2 Inter Mediolan
71. Eriksen, 90+5. Lukaku (kar.)

Łudogorec Razgrad: P. Iliev – Cicinho, Terziev, Grigore, Nedjalkov – Dyakov (C) (67. Badji), Abel, Cauly (90. Dan Biton) – Marcelinho, Świerczok (76. Tchibota), Wanderson

Inter Mediolan: D. Padelli – Godin, Ranocchia (C), D’Ambrosio – Moses (72. Barella), Vecino, Valero, Eriksen, Biraghi (81. Young) – Lautaro Martínez (64. Lukaku), Alexis Sanchez