Liga Europy: Kompromitacja Piasta Gliwice na Łotwie!

1 sie 2019, 20:23

W rewanżowym spotkaniu II rundy eliminacji Ligi Europy Piast Gliwice przegrał z Riga FC 1:2 i odpadł z dalszej fazy rywalizacji.

Pierwszą groźną akcję stworzyli gospodarze gdy po dośrodkowaniu akcję zamykał Stuglis jednak uderzył z bliskiej odległości niecelnie. W 20.minucie błąd defensywy zespołu z Rygi wykorzystał Jorge Felix, który w sytuacji sam na sam przelobował bramkarza rywali i wyprowadził mistrzów Polski na prowadzenie. Sześć minut później na uderzenie z 30 metrów zdecydował się Armands Petersons i piłka zatrzymała się w bramce strzeżonej przez Placha. W kolejnych minutach to gospodarze mieli przewagę jednak nie potrafili jej wykorzystać.

W drugiej połowie groźniejsi byli podopieczni Waldemara Fornalika, którzy już na początku drugiej części mogli wyjść na prowadzenie jednak strzał z pięciu metrów Felixa obronił bramkarz rywali. W 78.minucie na groźne uderzenie zdecydował się jeden z zawodników rywali jednak piłka minęła minimalnie bramkę strzeżoną przez Placha. W 80.minucie piłkę zmierzającą do bramki wybił obrońca gospodarzy. W 83.minucie zgranie na drugi metr utrzymał Kamil Biliński, który pokonał Placha.

Riga FC – Piast Gliwice 2:1 (1:1)