Liga Europy: Legia awansowała do fazy grupowej!

27 sie 2015, 22:49

Po trudnym rewanżowym meczu Legia Warszawa zwyciężyła z Zoryą Ługańsk 3:2. Ten wynik daje warszawiakom promocję do gry w fazie grupowej rozgrywek Ligi Europy tym bardziej, że pierwszy mecz “Wojskowi” wygrali 1:0.

Z pewnością nie był to łatwy mecz, jednak ten wieczór kibice zgromadzeni na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej zapamiętają na długo.
Nic nie zwiastowało takiego scenariusza meczu. Już w 16. minucie bramkę z rzutu wolnego zdobył Brzyski. Spowodowało to, że na trybunach panowała atmosfera piłkarskiego święta. Martwiła z kolei kontuzja, której doznał na początku spotkania Michał Pazdan. Fakt ten sprawił, że defensywa Legii nie była już tak pewna siebie. Jednak w końcówce pierwszej połowy Zorya wyrównała po dobrym uderzeniu z rzutu wolnego Khomchenovskyego.

Kolejny gol był trafieniem Legionistów. Po świetnej solowej akcji Guilherme, Brazylijczyk zagrał do Prijovicia, który oddał piłkę na środek pola. Dopadł do niej Kucharczyk, oddał strzał, a tor lotu piłki zmienił właśnie Guilherme zdobywając niezwykle efektownego gola i myląc przy tym Szewczenkę. Radość piłkarzy i kibiców nie trwała jednak długo. Cztery minuty później po strzale z rzutu wolnego gola zdobył Malinovskiy, który wykorzystał zamieszanie pomiędzy Kuciakiem a Rzeźniczakiem.

Był to moment, w którym czas polskim kibicom leciał bardzo wolno. Legia starała się rozbijać ataki rywali, wybijać ich długie piłki, przecinać podania. Udawało się to. “Wojskowi” przetrwali napory Ukraińców a w ostatniej minucie meczu przeprowadzili zabójczą kontrę. W sytuacji 4 – 1 Ondrej Duda dał się sfaulować w polu karnym, a następnie wykorzystał jedenastkę. Tym samym Legia zwyciężyła 3:2 i przypieczętowała awans do fazy grupowej Ligi Europy!