Liga Europy: Łudogorec rozbity przez Espanyol. Czerwona kartka Góralskiego!

Aktualizacja: 27 sty 2023, 07:54
7 lis 2019, 22:58

Espanyol Barcelona pokonał w ramach 4. kolejki fazy grupowej Ligi Europy mistrza Bułgarii, Łudogorec Razgrad aż 6:0. Fatalny występ zanotował Jacek Góralski, który otrzymał czerwoną kartkę i spowodował rzut karny dla rywala. Cały mecz na ławce rezerwowych spędził z kolei Jakub Świerczok.

Gospodarze na prowadzenie zdołali wyjść już w 5. minucie rywalizacji. Strzelcem bramki otwierającej wynik spotkania został Oscar Melendo. Jeszcze w pierwszym kwadransie za ostry faul na przeciwniku czerwoną kartką sędzia ukarał zawodnika gości, Rafaela Forstera. Hiszpanie szybko wykorzystali grę w przewadze i podwyższyli prowadzenie za sprawą trafienia Diego Lópeza. W 26. minucie żółtą kartką ukarany został reprezentant Polski, Jacek Góralski. Były zawodnik Jagiellonii Białystok kilka minut później obejrzał drugą żółtą kartkę za zagranie piłki ręką. W efekcie osłabił swój zespół oraz “wywalczył” dla rywala rzut karny. “Jedenastkę” na trzeciego dla gospodarzy gola zamienił Matías Vargas i przewaga zaczęła robić się coraz większa.

Po przerwie Espanyol nie zamierzał zdejmować nogi z gazu. W 52. minucie na listę strzelców wpisał się Victor Campuzano, wykorzystując podanie od Oscara Melendo. Kolejne bramki padły w 73. i 76. minucie, a ich autorami zostali odpowiednio Adria Ginter Pedrosa oraz Facundo Ferreyra. Ostatecznie mecz zakończył się dotkliwą porażką Łudogorca, który mimo wszystko wciąż ma realne szanse na awans do fazy pucharowej.

RCD Espanyol 6:0 Łudogorec Razgrad
5. Melendo, 20. D. López (Granero), 36. Vargas (kar.), 52. Campuzano (Melendo), 73. Pedrosa (Corchia), 76. Ferreyra (Vargas)

RCD Espanyol Barcelona: D. López – Corchia, Lluis López, Espinosa (46. Pedrosa), F. Calero, Vilà – Melendo (72. Lej), Lozano, Granero (C) – Campuzano (64. Ferreyra), Vargas

Łudogorec Razgrad: P. Ilijev – Nedjalkov, Terziev, Forster, Cicinho – Marcelinho (C) (22. Ikoko), Badji, Góralski – Wanderson (76. Dyakov), Keșerü (39. Abel), Lukoki